Artykuły

Warszawa-Wrocław. Aktorskie gwiazdy we "Wstydzie" Matwiejczyka

Piotr Matwiejczyk [na zdjęciu] rozpoczyna swój najnowszy film pt. "Wstyd". Oprócz świetnej obsady bardzo dużym atutem produkcji jest odważny, kontrowersyjny scenariusz autorstwa Matwiejczyka.

"Wstyd" rozpoczyna scena gwałtu na 14-letniej dziewczynce. W dalszej części pokazane są bardzo skomplikowane relacje psychologiczne, fizyczne i erotyczne dziewczynki z trzema mężczyznami z jej najbliższego otoczenia: ojcem, nauczycielem muzyki i lekarzem-znajomym matki. Achronologiczna fabuła, retrospekcje, erotyczne niedopowiedzenia i wielokropki nie tylko do samego końca będą trzymać w napięciu, ale ukażą też zawiłości psychiki wszystkich bohaterów filmu. Problem gwałtu na młodej dziewczynie zostanie pokazany z dokładnym, brutalnym, odwzorowaniem rzeczywistości i związanych z tym konsekwencji.

Mam nadzieję, że "Wstyd" uzmysłowi ludziom, że czasem za zamkniętymi drzwiami dzieje się coś złego i że pokaże, co dzieje się w głowach dzieci, które w najtrudniejszych momentach pozostawione są same sobie - opowiada Piotr Matwiejczyk.

W filmie wystąpią Artur Barciś (ojciec dziewczynki), Mirosław Baka (ginekolog), Dorota Segda (żona ginekologa), Marcin Dorociński (nauczyciel muzyki). Rolę dziewczynki, Asi, reżyser powierzył debiutantce: Natalii Durczok. Każda z postaci ma swój własny świat, swoją historię, swoją tajemnicę i każda boryka się z problemem, z którym nie może sobie poradzić. Widz, poprzez obserwację skomplikowanych, destrukcyjnych, nie wolnych od przemocy seksualnej i fizycznej, związków bohaterów składa w całość poszczególne części historii i życiorysów. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Piotr Matwiejczyk, znany głównie jako reżyser i producent kina niezależnego, którym zajmuje się od 1992 r. Jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. nagrody za film niezależny na 30. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdyni.

Zdjęcia rozpoczęły się 10 kwietnia, we Wrocławiu. Film produkowany jest przez Sting Communication - firmę Cezarego Pazury i Weroniki-Marczuk-Pazury.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji