Artykuły

Lubniewice. Boczarska i inni na I Festiwalu Wisłockiej

Lubuskie Lubniewice to ukochane miejsce Michaliny Wisłockiej, seksuolożki legendy. Pierwszy festiwal jej imienia zacznie się w piątek 7 lipca i będzie okazją do posłuchania koncertów m.in. Ani Dąbrowskiej i Marii Sadowskiej. Prócz tego mnóstwo spotkań, choćby z prof. Izdebskim czy pisarzami - Hanną Bakułą i Januszem Leonem Wiśniewskim.

- Lubniewice pełnią wyjątkową funkcję w polskiej kulturze erotycznej - mówił na łamach "Wyborczej" prof. Zbigniew Izdebski. - Jako naukowiec jestem spełniony zawodowo, ale mam takie marzenie: chciałbym wesprzeć tworzenie wizerunku Lubniewic jako fajnego miejsca dla miłości, miejsca szczególnego.

I w tym miejscu już w najbliższy piątek 7 lipca rozpocznie się I Festiwal Michaliny Wisłockiej. Potrwa do niedzieli.

- W latach 50. Lubniewice oczarowały Michalinę Wisłocką, tu poznała Jerzego, marynarza, dzięki któremu zaczęła pisać książkę "Sztuka kochania". Legendarny poradnik zapoczątkował rewolucję seksualną w Polsce, po raz pierwszy wydany został w 1976 r. I został sprzedany w ponad siedmiomilionowym nakładzie - podkreślają organizatorzy.

Bogaty program

Przewidzieli dużo ciekawych atrakcji. Będą wykłady i debaty dotyczące m.in. zdrowia, seksu czy "Sztuki kochania". Przyjedzie też mammobus.

W piątek o godz. 15 w rozmowie o zdrowiu seksualnym kobiet wezmą udział m.in. pisarka Hanna Bakuła czy prof. Monika Płatek. Na spotkaniu autorskim spotkamy satyryka i piosenkarza Krzysztofa Daukszewicza. Wisienką na torcie będzie recital Daukszewicza i koncert Ani Dąbrowskiej.

W sobotę oprócz kolejnych ciekawych debat organizatorzy dają możliwość spotkania z Januszem Leonem Wiśniewskim, autorem poczytnej "Samotności w sieci", i z prof. Zbigniewem Izdebskim. Festiwalowy dzień ponownie zakończy się występami. Tym razem na scenie zagości Przemysław Raminiak z zespołem, a Teatr im. Juliusza Osterwy pokaże spektakl "Paryż i TY". Odbędzie się także spotkanie z twórcami głośnego filmu "Sztuka kochania".

Co dla najmłodszych?

Festiwal Wisłockiej zakończy się w niedzielę. O 16 z uczestnikami spotka się Maria Sadowska, piosenkarka i reżyserka, godzinę później rozmowa z aktorką Magdaleną Boczarską, odtwórczynią głównej roli w ekranizacji "Sztuki kochania". O 17 koncert na pływającym domku da kwartet Classic Sisters. O 21 zagra Sadowska.

Festiwal Michaliny Wisłockiej nie zapomina o najmłodszych. Dla nich organizatorzy przewidzieli pokaz animacji, warsztaty kulinarne czy pokaz strażaków.

Wszystkie wydarzenia związane z festiwalem będą odbywały się w Parku Miłości, na rynku, plaży miejskiej i w gminnym ośrodku kultury.

Organizatorami są gmina Lubniewice, GOK "Pod Morwą" w Lubniewicach, Uniwersytet Zielonogórski. Partnerami - Uniwersytet Warszawski i Polpharma.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji