Artykuły

Wrocław. Premierowy pokaz filmu "Ustawienia" Marty Streker

Czy bezinteresowne relacje istnieją? Czy nawet w tych najbliższych kontaktach trwamy, bo jesteśmy egoistami i liczymy głównie na namacalne zyski? To niektóre z pytań stawianych przez Martę Streker, autorkę krótkometrażowych "Ustawień". W najbliższy poniedziałek, 26 czerwca o 20:00, premiera filmu w Sali Kinowej Instytutu Grotowskiego.

W "Ustawieniach" ojciec z synem spotykają się po latach ucieczki od rodzinnych relacji. Bruno - ojciec, dawny bard epoki Kaczmarskiego, - i Marek - syn, wschodząca gwiazda polskiego kina.

"Ustawienia" to wykrzywiony zapis krótkoterminowej terapii, dążącej do odkrycia sedna problemów w relacji ojciec-syn metodą hellingerowskich ustawień rodzinnych. Pokaz jednoczesnej bezsilności i determinacji młodego pokolenia w bezskutecznej ucieczce przed "byciem jak ojciec".

Film został zrealizowany w ramach "Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej", realizowanego przez Instytut Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego Filią we Wrocławiu.

Autorka

Marta Streker jest absolwentką reżyserii na Wydziale Lalkarskim PWST Filii we Wrocławiu, na specjalizacji reżyseria teatru lalek (2016). W 2016 roku przygotowała w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu spektakl "Tragedia Coriolanusa" Williama Szekspira. W tym samym roku współpracowała reżysersko przy produkcji "Matka Courage i jej dzieci" Bertolta Brechta w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Narodowym w Warszawie i wyreżyserowała koncert podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej: "Rebel Babel Ensemble. Hip-hop między narodami". W sezonie 2014/2015 wyreżyserowała z Bartoszem Porczykiem spektakl dyplomowy IV roku Wydziału Lalkarskiego PWST Filii we Wrocławiu "Amadeusz" Petera Shaffera. Asystentka Michała Zadary przy spektaklach: "Dziady" części I, II i IV oraz wiersz "Upiór" Adama Mickiewicza w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2014) i Zbójcy Friedricha Schillera w Teatrze Narodowym w Warszawie (2014). Drugi reżyser "Dziadów części III" (2015) i "Ustępu" (2016) w ramach projektu "Dziady" w całości w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakle w jej reżyserii były dwukrotnie zakwalifikowane do Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w nurcie OFF: "do my sły rzeczywistości" (2012) i "Set of Structures" (2013). W maju 2013 roku odbyła się premiera spektaklu w jej reżyserii "Dowód osobisty" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dwukrotna laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia na lata 2013-2014 i 2014-2015.

CO? "Ustawienia" - premierowy pokaz krótkometrażowego filmu Marty Streker

GDZIE? Instytut Grotowskiego, Sala Kinowa, Przejście Żelaźnicze

KIEDY? 26 czerwca (poniedziałek), 20:00

Bilety: 10 PLN

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji