Artykuły

Wałbrzych. Narko biznes na teatralnej scenie

"Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich" to premiera wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego przygotowana z Teatrem w Kaliszu.

Jak podają organizatorzy, spektakl powstał z inspiracji książkami: "Odurzeni. Historia narkotyków 1500-2000", Richarda Davenport-Hinesa, "Narkonomią" Toma Wainwrighta i publikacją "Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie".

Reżyser Szymon Kaczmarek i Żelisław Żelisławski, autor tekstu i scenariusza, wprowadzając narkotyk na scenę, chcą sprowokować do zastanowienia się nad narkobiznesem: - Dlaczego robimy spektakl o kokainie? Ponieważ to temat, który niepokoi. Jeden zainwestowany w produkcję kokainy dolar przynosi tysiąc dolarów zysku. Handel tą substancją to wolny rynek, pozbawiony regulacji, ograniczony wyłącznie finezją i okrucieństwem graczy - przekonują. - Gdyby usunąć z globalnej gospodarki wszystkie związane z narkobiznesem pieniądze, upadłyby kraje, zniknęłoby kilkanaście procent światowych zasobów gotówki. Rodzi się zatem pytanie: jak to możliwe, że kokaina to tak opłacalny produkt? Beneficjentami złotego biznesu są przetwórcy, pośrednicy, kolejni pośrednicy, handlarze. Zupełnie jak z kawą, bananami i chińskimi zabawkami - twierdzą.

PREMIERA

Scena Kameralna Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, pl. Teatralny 1

Kolejne wystawienia 17, 18 czerwca. Bilety 50, 30 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji