Artykuły

Busko Zdrój. Przyjedzie łódzka "Kraina Uśmiechu"

Do Wiednia i Pekinu zabierze nas Teatr Muzyczny, który do Buska przyjedzie z Łodzi. W czwartek, 6 lipca zobaczymy operetkę "Kraina Uśmiechu"

Cieszącą się wielkim powodzeniem operetkę pod tytułem "Kraina uśmiechu" zobaczymy na tegorocznym Festiwalu imienia Krystyny Jamroz. Barwny, zachwycający pięknymi melodiami i duetami spektakl zaprezentuje Teatr Muzyczny w Łodzi. Wystąpią soliści, orkiestra, chór,balet.

Operetka cieszy się dużym powodzeniem, zachwyca piękna scenografią Ryszarda Kai, wielkiego znawcy kultury Chin.

Premiera operetki była objęta patronatem ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Akcja operetki rozgrywa się w Wiedniu i Pekinie w 1912 roku. Hrabianka Liza odrzuca zaloty porucznika Gustawa von Pottensteina, gdyż kocha z wzajemnością księcia Su Czonga, chińskiego posła w Wiednia. Na małżeństwo z Europejką nie zgadza się ojciec Su Czonga. Tyle libretto, natomiast akcja sceniczna operetki została przeniesiona kilkadziesiąt lat po wydarzeniach, o których mowa w libretcie. Luiza po powrocie z Chin zostaje żoną Gustawa von Pottensteina. Operetka nietypowa , bo bez szczęśliwego zakończenia.

"Kraina uśmiechu" zaprezentowana zostanie przez Teatr Muzyczny w Łodzi w czwartek, 6 lipca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

> Soliści, orkiestra, chór, balet, czyli operetka "Kraina Uśmiechu" już 6 lipca w buskim centrum kultury. Początek godzina 20. Cena biletu 60 złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji