Artykuły

Podwójna premiera

- W najbliższy piątek w naszym teatrze odbędzie się podwójna premiera - pokażemy nową sztukę, która zainauguruje cykl przedstawień pt. "Ach, ten wiek XX..." - mówi Krzysztof Orzechowski, dyrektor Teatru "Bagatela". - Cykl ten ma być naszym swoistym wkładem w fakt zmiany epok, odniesieniem się do problemów naszego wieku. Zainaugurujemy go spektaklem "Epoka śmiechu" Ödöna von Horvatha, w reżyserii Adama Sroki.

"Epoka śmiechu" jest adaptacją prozy Ödöna von Horvatha, opowiadającą o młodym człowieku zagubionym w świecie wojny i militaryzmu, szukającym miłości i szczęścia. W spektaklu wystąpią: Urszula Grabowska, Dagmara Bilińska, Ewa Lejczak, Krzysztof Bochenek, Andrzej Kozak i Sławomir Sośnierz, a w roli głównej - Dariusz Toczek. - Młody chłopiec przeżywa sen na jawie i wkracza w labirynt śmiechu - wszystko to dzieje się w niepowtarzalnym klimacie lat 20., który współtworzy zapomniana już dziś, archiwalna muzyka - mówi Adam Sroka, reżyser spektaklu. - Mam nadzieję, że nasze przedstawienie odpowie na tytułowe westchnienie cyklu.

Cały cykl zaprezentowany zostanie do roku 2001 i obejmie około 10 spektakli. Jeszcze w tym sezonie będziemy mogli zobaczyć: "Kurs mistrzowski" Davida Pownalla, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, polityczną groteskę o Stalinie i obliczu tyranii. W planach jest także wystawienie sztuki Erica Bogosjana "Sceny z nowego świata" oraz "Histerii" Terry Johnsona, opowiadającej o ostatnich dniach życia Zygmunta Freuda.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji