Artykuły

Białystok. Nagrody dla Białostockiego Tearu Lalek

Aż trzy nagrody, w tym Grand Prix Festiwalu, za spektakl Palko otrzymał Białostocki Teatr Lalek podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Lalkarskiego "Golden Sparkle"w Kragujevacu (Serbia).

Teatr w miniony weekend został także wyróżniony przez Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu za spektakl "Czarodziejska góra".

Spektakl "Palko" w reżyserii Katy Csato został doceniony w aż w trzech kategoriach, otrzymując:

- Grand Prix dla Najlepszego Spektaklu Festiwalu,

- Nagrodę za Najlepszą Dramaturgię,

- Nagrodę dla Najlepszego Zespołu (Grażyna Kozłowska, Agnieszka Sobolewska, Iwona Szczęsna, Jacek Dojlidko).

"Palko" to historia chłopca ciekawego świata, który odkrywa go jeżdżąc na ulubionej hulajnodze oraz czytając mnóstwo książek. Jest wesoły, pomocny i... odrobinkę nieporadny, co nie przeszkadza mu jednak w znalezieniu prawdziwej przyjaźni. Spektakl uczy najmłodszych widzów tolerancji i akceptacji.

"Palko" wróci na deski Białostockiego Teatru Lalek już w nowym sezonie. Zaś jeszcze w czerwcu białostocka publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl "Czarodziejska góra" w reżyserii Hendrika Mannesa.

"Czarodziejska góra" - koprodukcja BTL i Teatru Malabar Hotel - została doceniona podczas XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu. Po obejrzeniu jedenastu przedstawień konkursowych, Jury Festiwalu postanowiło przyznać wyróżnienie Annie Steli za rolę Kławdii. "Czarodziejską górę - spektakl o miłości, chorobie i śmierci - białostoczanie będą mieli okazję zobaczyć na deskach BTL już w czerwcu podczas 2. edycji Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy Lalek" (16 - 24 czerwca; www.metamorfozy-lalek.pl).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji