Artykuły

Sosnowiec. Zaśpiewaj z Aloszką z "Na dnie"

W sobotę, 22 kwietnia, w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się premiera spektaklu "Na dnie" w reżyserii Pawła Świątka. Dzień później nadarzy się okazja, by wspólnie z Sebastianem Węgrzynem, aktorem wcielającym się w postać Aloszki, zaśpiewać słynną pieśń. To jeden z elementów promocji przedstawienia.

Aloszka, jeden z bohaterów spektaklu "Na dnie" według sztuki Maksyma Gorkiego, jest muzykiem. Gra na pile muzycznej i na tym właśnie instrumencie w niedzielę, 23 kwietnia, wykona słynną pieśń "Hej Sokoły". W związku z tym potrzebuje chóru, który zaśpiewa ten znany utwór razem z nim - prawdopodobnie po raz pierwszy na świecie!

Jeśli potraficie lub po prostu macie ochotę zaśpiewać wspólnie z Aloszką, przyłączcie się do tej akcji. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności wokalnych. Aby wziąć udział w nagraniu, wystarczy wysłać e-mail na adres bow@teatrzaglebia.pl do czwartku 20 kwietnia. Kto sobie zapomni, może dołączyć do grupy muzykujących spontanicznie. Nagranie zaplanowano na niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 15.30 w plenerze. Będzie to sosnowiecka "patelnia". Materiał wideo z nagraniem dostępny będzie online.

"Na dnie" będzie pierwszą premierą zaplanowaną przez nową kierownik artystyczną Teatru Zagłębia Anetę Groszyńską. Jego akcję twórcy postanowili przenieść w realia współczesnego przemysłu telewizyjnego. Zaproszą widzów do studia "Zaczadzonych" - reality show, którego biedni i nieszczęśliwi bohaterowie walczą o swoją godność. - "Na dnie" jest opowieścią o ludziach z marginesu. Rozczarowanie rzeczywistością, która nie zmieściła się w głównym nurcie kapitalistycznej historii sukcesu, ma szansę stać się wartościowym towarem koncernów medialnych. Emocje są na sprzedaż, ale czy na pewno wiemy za co tak naprawdę płacimy? I czy stać nas na sponsorowanie cudzego gniewu naszym współczuciem? - pyta reżyser Paweł Świątek.

--

Na zdjęciu: Sebastian Węgrzyn - Aloszka w "Na dnie"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji