Artykuły

Szczecin. Opatowicz pozostanie dyrektorem na kolejne pięć lat?

Marszałek zachodniopomorski zwrócił się do ministra kultury z prośbą o wyrażenie pozytywnej opinii w sprawie powołania dotychczasowego dyrektora Teatru Polskiego w Szczecinie Adama Opatowicza na kolejne pięć sezonów.

Kadencja dyrektora kończy się 31 sierpnia. - Zgodnie z Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej istnieje możliwość powołania tej samej osoby na stanowisko dyrektora instytucji na następny okres [bez konkursu], po uzyskaniu pozytywnej opinii ministra kultury i dziedzictwa narodowego - tłumaczy Radosław Soćko z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. - Marszałek docenia dorobek artystyczny dyrektora Opatowicza oraz sposób zarządzania instytucją. Związki zawodowe działające w teatrze też poparły propozycję powołania Opatowicza w trybie pozakonkursowym.

Formalną prośbę do ministra marszałek wysłał na początku marca. Czeka na odpowiedź.

Adam Opatowicz w 1994 r. wygrał konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Polskiego. Zarządza instytucją, ale też regularnie w niej reżyseruje (np. "Mistrza i Małgorzatę" i cykl przedstawień o Szczecinie, takich jak "Podwieczorek u Łazarza" o kompozytorze Carlu Loewe). Stworzył w TP nową scenę - Czarny Kot Rudy. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji