Artykuły

Łódź. Salon Absolwentów i Koncert Laureatów w AM

Jak co roku, w ramach obchodów Święta Uczelni, Akademia Muzyczna zaprasza na spotkanie w ramach "Salonu Absolwentów". Jego bohaterami będą w czwartek 23 marca znakomici śpiewacy i pedagodzy: Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki, którzy opowiedzą o latach studiów oraz scenicznych sukcesach na słynnych scenach operowych w Polsce i na świecie.

Spotkanie w ramach "Salonu Absolwentów" odbędzie się w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4, początek o godz. 18.00. Bezpośrednio po "Salonie" zaplanowany jest koncert utytułowanych studentów łódzkiej Akademii, którzy w ostatnim roku byli zwycięzcami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Na spotkanie z wybitnymi absolwentami i koncert studentów wstęp jest wolny.

Salon Absolwentów

Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki ukończyli studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi, obecnej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Grzegorza Orłowa. Delfina Ambroziak w roku ukończenia studiów (1962) zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Monachium, co otworzyło jej drogę na słynne sceny operowe: śpiewała m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, była solistką opery w Dreźnie. Przez wiele lat była związana jako solistka z Teatrem Wielkim w Łodzi. Profesor Ambroziak zasłynęła również interpretacjami muzyki współczesnej (występowała na całym świecie z dziełami oratoryjnymi Krzysztofa Pendereckiego). Tadeusz Kopacki po studiach w Łodzi uzyskał stypendium rządu włoskiego na kontynuowanie nauki śpiewu przy teatrze La Scala w Mediolanie (1960). Na scenie Opery Łódzkiej debiutował w roku 1954 partią Stefana w "Strasznym dworze" Stanisława Moniuszki. W dorobku ma kilkadziesiąt głównych partii tenorowych, cieszy się sławą jednego z najwspanialszych amantów polskiej sceny operowej. Spotkanie z artystami poprowadzi Małgorzata Nowak.

Koncert Laureatów

Podczas koncertu w ramach Święta Uczelni wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Łodzi nagradzani w ubiegłym roku na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Spośród ponad 40 studentów uczelni, którzy zdobyli konkursowe laury w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do udziału w koncercie zaproszono laureatów pierwszych nagród: flecistę Mateusza Wojtkiwa, wokalistkę Ewelinę Kisiel, akordeonistów Aleksandra Stachowskiego, Ingę Piwowarską i Gabriela Balukiewicza, saksofonistę Daniela Kobielskiego oraz zespół "Aldo Duo" w składzie Dominik Domińczak (klarnet) i Aleksander Stachowski (akordeon). W ich wykonaniu zabrzmi m.in. muzyka Wojciecha Kilara, George'a Gershwina, Bogdana Dowlasza, Barry'ego Cockcrofta.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji