Artykuły

Jelenia Góra. "Odprawa posłów greckich" na deskach Norwida

W jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, 25 marca (w sobotę) premiera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - w reżyserii Szymona Kaczmarka, który sięgnął po tekst "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego, pierwszej i jedynej polskiej tragedii humanistycznej epoki renesansu.

"Odprawa posłów greckich" to tragedia Jana Kochanowskiego wystawiona po raz pierwszy jeszcze w XVI wieku w Jazdowie pod Warszawą. Historia skupia się na greckim poselstwie przybyłym do Troi z żądaniem zwrotu porwanej przez Parysa żony Menelaosa - Heleny. Tłem dla utworu jest cała wojna trojańska.

Scenografię przygotowała Kaja Migdałek. Dramaturgia i opracowanie muzyczne: Żelisław Żelisławski. Praca nad słowem: Grażyna Matyszkiewicz.

W obsadzie zobaczymy: Martę Kędziorę, Magdalenę Kępińską, Elżbietę Kosecką, Iwonę Lach, Annę Ludwicką-Manię, Jacka Grondowego, Andrzeja Kępińskiego, Piotra Konieczyńskiego, Roberta Manię, Jacka Paruszyńskiego i Bogusława Siwko oraz gościnnie - Julię Łukowiak i Radosława Dróżdża.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji