Artykuły

Poznań. Porywacze z "Partyturami" w Scenie Roboczej

10 marca w siedzibie Sceny Roboczej obejrzeć można "Partytury rzeczywistości" Teatru Porywacze Ciał w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka. Początek o godz. 19.

"Partytura (rzeczownik, rodzaj żeński) - zapis utworu wokalnego, wokalno-instrumentalnego lub instrumentalnego, przeznaczonego dla dwóch lub więcej wykonawców, w postaci zestawienia poszczególnych partii według określonego porządku, z zachowaniem relacji wertykalnych. Rzeczywistość (rzeczownik, rodzaj żeński) - wszystko co istnieje obiektywnie, świat realny, byty zarówno obserwowalne jak i pojęciowe. Partytury rzeczywistości (nazwa handlowa) - 24 autorski spektakl Teatru Porywacze Ciał".

Porywacze po raz kolejny podejmują przewrotną grę z "mitologiami codzienności", definiującymi współczesny porządek konsumpcyjny. Naśmiewają się z ich banalności i napuszenia, ale odsłaniają także własne uwikłanie. Wskazują na siebie jako na przykłady człowieka współczesnego, pozostającego w nieustannym ruchu, pragnącego coraz więcej, szukającego zaspokojenia raz w metafizyce, innym razem w nauce.

Koncepcja i wykonanie: Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji