Artykuły

Poznań. "Królowie operetki" w Auli UAM

Arie i duety z operetek Straussów, Lehara, Kalmana i innych kompozytorów usłyszymy w środę, 8 marca, w Auli UAM.

Wielkie przeboje Johanna Straussa syna, Oscara Starussa, Paula Abrahama, Imre Kal-mana, Franza Lehara, Grigora-sa Dinicu, Freda Raymonda i Karla Zellera usłyszymy w środę w Auli UAM podczas koncertu "Królowie operetki". Jego wykonawcami będą sopranistka Ewelina Hańska i baryton Wiesław Bednarek - soliści Teatru Wielkiego w Warszawie oraz sopranistka Danuta Dudzińska i tenor Krzysztof Marciniak - soliści Teatru Wielkiego w Łodzi. Usłyszymy również Orkiestrę Kameralną pod batutą Bogny Dulińskiej i zobaczymy solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

W programie znajdą się m.in. najpopularniejsze arie i duety z operetek oraz najsłynniejsze polki.

Usłyszymy m.in. "Karety" oraz arię Barinkaya "Wielka sława to żart" z operetki "Baron cygański" Johannesa Straussa, arię Tasilla "Pozdrów ode mnie urocze dziewczęta" z operetki "Hrabina Marica", i arię Radżamiego "O Bajadero" z operetki "Bajadera" oraz duet "Ach jedź do Warażdin" z operetki "Hrabina Marica" Imre Kalmana, duet Hanny i Daniłła "Usta milczą dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka" Franza Lehara.

Ewelina Hańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Oklaskiwała ją publiczność Opery Krakowskiej, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego Roma, a ostatnio Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Odbyła wiele podróży artystycznych po scenach całego świata. Danuta Dudzińska jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. W swym dorobku ma wiele partii operowych i operetkowych, m.in.: Donny Anny w "Don Giovannim" i Hrabiny w "Weselu Figara". W. A. Mozarta.

Wiesław Bednarek przez niemal ćwierć wieku był pierwszoplanowym barytonem Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, a w latach 1979-1985 również Teatru Wielkiego w Łodzi.

Krzysztof Marciniak jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, ale śpiewał też m.in. w tamtejszym Teatrze Muzycznym.

---

"Królowie operetki", Aula UAM (ul. Wieniawskiego1) 8 marca, godz. 19, bilety: 40-90 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji