Artykuły

Toruń. Musical kieszonkowy w Muzycznym

"Życie tyle warte jest co na scenie śmieszny gest. Los to gag a śmierć to żart, co bawi mnie..." - śpiewają bohaterowie najnowszej premiery Teatru Muzycznego w Toruniu, "Musicodramy 3", których życie osobiste zmiesza się ze sceniczną kreacją. A wszystko to okraszone jest wartką akcją i gorącymi emocjami.

Wojciech Graniczewski, znany widzom Teatru Muzycznego jako twórca spektaklu muzycznego dla dzieci Złoto i liście, na scenie przy ul. Żeglarskiej 8 zaprezentuje swoją kolejną realizację, tym razem przeznaczoną dla widzów dorosłych. MUSICODRAMA 3 jest tragikomiczną demonstracją odwiecznego konfliktu pokoleń, która wzrusza i bawi.

Głównymi bohaterkami spektaklu są Matka i Córka. W aurze intrygi i tajemnicy przed sobą uczestniczą one w teatralnym castingu. Są nieświadome faktu, że zarówno na scenie jak i w życiu prywatnym przyjdzie im wkrótce stoczyć bój o główną rolę. Towarzyszy im zaprzyjaźniony Akompaniator George - wirtuoz fortepianu, znawca muzyki oraz entuzjasta psychologii głębi. Studiuje on z pasją dzieła Alberta Grenzmana, hollywoodzkiego psychoterapeuty, wynalazcy metody musicodramy - praktycznego sposobu rozwiązywania konfliktów w wielopokoleniowych rodzinach artystycznych przy pomocy piosenek.

W przedstawieniu znane arie i duety z oper konkurują z przebojami muzyki rozrywkowej w mistrzowskich aranżacjach. Usłyszymy m.in. "My way" z repertuaru Franka Sinatry, "One and Only" Adele, ale także arię Rosiny z "Cyrulika Sewilskiego" G. Rossiniego. Wszystkie utwory wykonywane będą na żywo.

W tej parapsychoterapeutycznej zabawie w teatr życia udział wzięli znakomici artyści krakowskich scen: Bożena Zawiślak-Dolny (solistka Opery Krakowskiej), Katarzyna Zawiślak-Dolny (aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego) i Jerzy Kluzowicz (pianista, kompozytor i aranżer muzyki teatralnej i filmowej, kierownik muzyczny spektaklu "Siostry Parry").

MUSICODRAMA 3 nazwana została przez twórcę musicalem kieszonkowym. Niewielka forma spektaklu nie wpływa jednak na jego walory artystyczne. Prapremiera MUSICODRAMY miała miejsce na scenie Opery Krakowskiej w czerwcu 2012 roku podczas Nocy Teatrów. Spektakl spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i krytyków. Teraz zobaczyć będą mogli go także widzowie Teatru Muzycznego w Toruniu. Premiera planowana jest na 4 marca 2017 r. (g. 19:00).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji