Artykuły

Poznań. "Wujaszek Wania" w Nowym na Prima Aprilis

Waldemar Śmigasiewicz reżyseruje w Teatrze Nowym w Poznaniu spektakl "Wujaszek Wania" Antona Czechowa. W tytułowej roli wystąpi Witold Dębicki (na zdjęciu). Premierę zaplanowano na 1 kwietnia.

Reżyser spektaklu chce przedstawić dramat Czechowa jako historie poszczególnych bohaterów i ich moralne dylematy. - Można zrobić Czechowa ściśle według jego didaskaliów, i jest to chyba najlepsza droga, tylko że ja zawsze byłem przekorny i zawsze interesowało mnie, co jest "za tym murem". Zmieniły się czasy, zmienił się sposób widzenia świata i nie można postaci z Wujaszka Wani trzymać w zamknięciu - powiedział Śmigasiewicz.

Waldemar Śmigasiewicz jako reżyser ma na swoim koncie ponad 70 realizacji przedstawień teatralnych i telewizyjnych oraz filmów. Reżyserował w teatrach Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Torunia, Poznania, Kalisza, Gdyni. Przygotował wiele scenicznych realizacji sztuk Szekspira, Mrożka i O'Neilla. W roli tytułowej wystąpi Witold Dębicki, emerytowanego profesora zagra Michał Grudziński a zubożałego ziemianina Aleksander Machalica. Scenografie i kostiumy opracował Maciej Preyer, a muzykę skomponował Krzesimir Dębski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji