Artykuły

Płock. Czytanie "Monologów waginy" w Piekiełku

10 lutego o godz. 19 na scenie Piekiełko płockiego teatru odbędzie się czytanie sztuki Eve Ensler "Monologi waginy". Gościem spotkania będzie autorka polskiego przekładu Hanna Szczerkowska.

"Monologi waginy" to zbiór bezpruderyjnych, szczerych opowieści o seksualności i dramatach kobiet. Powstały w oparciu o ponad dwieście wywiadów, które Eve Ensler - pisarka, feministka, działaczka społeczna - przeprowadziła z kobietami z całego świata. Wystawione najpierw jako monodram, odniosły ogromny sukces na Broadwayu, by wkrótce stać się głośnym międzynarodowym wydarzeniem.

"Monologi waginy" gościły dotychczas na scenach trzydziestu krajów i stały się początkiem globalnego ruchu przeciwko przemocy wobec kobiet. Wydanie książkowe powtórzyło sukces spektaklu i doczekało się przekładu na ponad dwadzieścia języków.

Eve Ensler wspólnie z mieszkankami Konga założyła Miasto Radości, w którym leczy się ofiary gwałtów wojennych i szkoli je na liderki społeczności lokalnych. Ensler jest pomysłodawczynią V-Day i One Billion Rising - organizacji przeciwdziałających przemocy wobec kobiet na całym świecie. Czytanie sztuki towarzyszy akcji "One Biliion Rising / Nazywam się Miliard" w Płocku.

Bilety kosztują 10 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji