Artykuły

Radom. Dwie premiery dla dzieci

Scena Fraszka w Teatrze Powszechnym zaprasza młodych widzów na premierę "Calineczki" na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Teatr Poszukiwań w Resursie Obywatelskiej przygotował zaś spektakl "Szelmostwa Lisa Witalisa" według bajki Jana Brzechwy.

Obie historie są zapewne świetnie znane młodym i starszym miłośnikom baśni, ale wszyscy widzowie spektakli mogą odszukać w nich na nowo ponadczasowe wartości.

Fraszka zaprasza na przygody malutkiej dziewczynki o wielkim sercu, która wędrując przez świat, poznaje jego piękno, ale musi także stawić czoła czającym się wokół zagrożeniom. Postaci, które spotyka na swojej drodze, uczą ją wielu ważnych rzeczy- dzięki nim Calineczka dowiaduje się, czym jest wzajemny szacunek, wrażliwość na cierpienie innych, przyjaźń. Spektakl wyreżyserował Jacek Bała.

-> Premiera w NIEDZIELĘ o godz. 13. Bilety po 23 i 21 zł (ulgowe). Calineczkę będzie można też obejrzeć 9 i 10 lutego o godz. 10 i 12

Teatr Poszukiwań działający w Resursie Obywatelska zaprasza zaś na spektakl "Szelmostwa lisa Witalisa" autorstwa Jana Brzechwy w reżyserii Włodzimierza Mancewicza. Witalis "miał rozumu za dziesięciu", a swoim sprytem wprawiał w podziw. Jego dumą była też znakomita kita - nikt w lesie nie posiadał tak pięknego ogona. Jednak ten lisek to prawdziwy szelma! Nie potrafił nawet przez chwilkę przestać kombinować, oszukiwać, aż dziwnym trafem został prezydentem. Jak wywiązywał się z tej szalenie odpowiedzialnej funkcji? Jak zwierzęta poradziły sobie z rudym oszustem? O cig

-> Premiera spektaklu w NIEDZIELĘ o godz. 12 w Resursie Obywatelskiej. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji