Artykuły

Warszawa. Goldoni w Dramatycznym, Mrożek w Polskim

27 stycznia w Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera "Sługi dwóch panów" Carlo Goldoniego w reż. Tadeusza Bradeckiego, natomiast 29 stycznia w Teatrze Polskim trzy jednoaktówki złożą się na premierę "3xMrożek".

"Sługa dwóch panów" w Teatrze Dramatycznym [na zdjęciu]

Sztuka Carla Goldoniego w nowej inscenizacji Tadeusza Bradeckiego. W Teatrze Dramatycznym na Scenie im. G. Holoubka premiera "Sługi dwóch panów" - jednego z najbardziej znanych utworów, który wykorzystuje formę komedii dell'arte. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin, który służąc dwóm panom, jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń. Spektakl reżyseruje Tadeusz Bradecki, autorem przekładu, scenografii i kostiumów jest Jan Polewka. W Arlekina wcieli się Krzysztof Szczepaniak, w pozostałych rolach wystąpią: Mariusz Wojciechowski, Andrzej Blumenfeld, Mateusz Weber, Waldemar Barwiński, Łukasz Wójcik, Anna Szymańczyk, Agata Góral, Kinga Suchan, Maciej Wyczański, Tomasz Budyta, Piotr Bulcewicz.

Premiera odbędzie się w piątek, 27 stycznia w Teatrze Dramatycznym na Scenie im. Gustawa Holoubka. Kolejne spektakle: 28 i 29 stycznia. www.teatrdramatyczny.pl

***

"3xMrożek" w Teatrze Polskim

W 104. rocznicę otwarcia Teatru Polskiego i z okazji nadania Scenie Kameralnej imienia Sławomira Mrożka, będziemy mogli zobaczyć spektakl "3xMrożek". Na wieczór złożą się trzy jednoaktówki: "Karol", "Na pełnym morzu" i "Zabawa", które wyreżyserują: Jerzy Schejbal, Szymon Kuśmider i Piotr Cyrwus.

Premiera w niedzielę, 29 stycznia na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego (wejście od ulicy Sewerynów).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji