Artykuły

Polskie Radio. Taka mala, czyli benefis Krystyny Sienkiewicz

Teatr Polskiego Radia, Program 1 Polskiego Radia i Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapraszają na benefis wybitnej aktorki teatralnej, filmowej, telewizyjnej, kabaretowej i radiowej - Krystyny Sienkiewicz.

Podczas uroczystego wieczoru, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia w Studiu Muzycznym im. W. Szpilmana wystąpią m.in. młodzi wokaliści związani ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia. Początek o godz. 17.00.

Okazją do spotkania jest niedawna premiera książki Krystyny Sienkiewicz "Skrawki", która ukazała się w listopadzie ub.r. - właśnie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jest to bardzo osobisty i intymny zapis przeżyć znanej i lubianej aktorki, której udało się w ciągu kilku ostatnich lat pokonać dwie ciężkie choroby. W książce nie znajdziemy jednak epatowania cierpieniem, drastycznych opisów - to opowieść "ku pokrzepieniu serc", dowód na to, iż mimo trudnych przeżyć można zachować pogodę i hart ducha. Krystyna Sienkiewicz, uwielbiana przez wiele pokoleń Polaków za niezwykłe ciepło, życzliwość i nieznikający z ust uśmiech, pozostała sobą, stanowi więc świetny wzór dla wszystkich, którym przyszło mierzyć się z przeciwnościami losu.

Podczas benefisu w reżyserii Janusza Gasta i pod opieką artystyczną Dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukuły na scenie Studia Muzycznego im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85) wystąpią: Mateusz Bieryt, Justyna Kokot, Mariusz Orzechowski, Agnieszka Przekupień, Paulina Walendziak, Sylwia Zelek oraz grupa The Jobers. Kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji całości wieczoru jest Marcin Partyka, a spotkanie poprowadzi Paweł Sztompke z redakcji muzycznej Programu 1 Polskiego Radia.

Początek w niedzielę 29 stycznia o godz. 17.00. Bezpośrednią transmisję spektaklu przeprowadzi radiowa Jedynka.

Krystyna Sienkiewicz - aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i kabaretowa. Urodziła się 14 lutego 1935 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana ze swoich kreacji w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena czy Polskim. W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Stworzyła niezapomniane postacie m.in. w "Motodramie", "Rzeczpospolitej babskiej" i "Lekarstwie na miłość". Najbardziej kojarzona z występami kabaretowymi - w Kabarecie Starszych Panów, w kabareciku Olgi Lipińskiej, gdzie z Barbarą Wrzesińską stworzyła niezapomniany duet - Siostry Sisters, czy własnym programie "Śmiechoterapia". W 1996 roku odebrała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz", a w 2007 Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Skupia się na pomocy potrzebującym, niechcianym zwierzętom i chorym dzieciom. Jej motto to słowa Juliana Tuwima: "Żyj tak, żeby potem, jak ciebie zabraknie, ludziom było nudno".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji