Artykuły

Łódź. Dzień Babci w Teatrze Małym

21 stycznia Teatr Mały w Manufakturze proponuje Babciom specjalną promocję - 50% zniżki na komedię rodzinną w dobrym stylu "Zwariować można" w reż. Mariusza Pilawskiego.

Młody policjant z Krakowa przyjeżdża do Łodzi w poważnej sprawie. Czy prowadzi śledztwo? Czy tropi groźnego przestępcę albo ma zamiar rozwikłać zagmatwaną pajęczynę korupcyjnych powiązań w mieście mającym sławę wielu trudnych spraw, nie tylko kryminalnych? Złorzeczy w duchu szukając dojazdu swoim Citroenem wokół ciągle remontowanego katowickiego dworca, ale w końcu dociera na znane osiedle Paderewskiego. Parkuje zgrabnie w osiedlowej uliczce i udaje się do jednego z bloków mieszkalnych w kwartale, no mniejsza z tym

Jest lato i wczesne popołudnie nastraja pogodnie. Na osiedlowym ryneczku, pośród straganów dominują kobiałki z prawdziwymi polskimi truskawkami. Tego lata wysypały, zauważa. Jednak szybko jego myśli uciekają od realnej rzeczywistości. Zdziwiony ulicznym zgiełkiem i oczami ludzi, którzy nie wiedzieć dlaczego oglądają się za nim ciekawie. Uzmysławia sobie, że dość głupio wygląda z ogromną zabawką pluszową pod pachą, która przypomina misia. Wchodzi do blokowej klatki i jadąc windą na trzecie piętro przypomina sobie stare przysłowie "Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było". Oto drzwi z wizytówką K. J. Bałeccy. To tu! Staje u celu. Nim naciśnie przycisk dzwonka może jeszcze zapali papierosa. Czego się obawia ten dzielny, młody i wykształcony stróż prawa? Co prawda czuje na sobie jakiś obcy wzrok, ale Będzie wszystko dobrze Tak zaczyna się komedia "Zwariować można" wystawiona na scenie Teatru Małego w Manufakturze autorstwa śląskiego aktora, reżysera, autora Michała Rosińskiego, który jakiś czas temu skroił ten zabawny tekst... Reżyser Mariusz Pilawski za zgodą autora postanowił przenieść akcję do Łodzi i nieco dostosował realia dla potrzeb współczesnej widowni. Jak zakończy się ta prawie kryminalna historia młodego aspiranta policji? Nie będzie łatwo, jednak pomocna dłoń pewnej uroczej Pani Zofii okaże się ratunkowym kołem dla rzuconego na głęboką wodę sympatycznego policjanta.

***

Sobota 21 stycznia 17:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji