Artykuły

Radom. Prapremiera "Łowcy" u Kochanowskiego

W sobotę w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego pierwsza polska premiera "Łowcy" Dawn King. Sztuka wzbudza niemałe zainteresowanie na Wyspach i za oceanem.

"Łowca" zapowiada się na współczesną wersję "polowania na czarownice". Sztuka w reżyserii i scenografii Waldemara Zawodzińskiego zmieni teatr nie do poznania. Przeniesiemy się do bliżej nieokreślonego miejsca i czasu. Panują tam prawa rodem z powieści Orwella. Główni bohaterowie, Samuel i Judith Covley, mają trudny okres: tracą syna, a ich farma jest nierentowna. Wszystkim nieszczęściom winna ma być plaga... lisów. W ich domu pojawia się wykwalifikowany tropiciel, ma pomóc w walce z drapieżnikami. Kim tak naprawdę jest tajemniczy łowca?

Futurystyczna przypowieść, przepełniona podejrzliwością i zagrożeniem, z pewnością jest kolejną, ciekawą teatralną nowością, którą w tym roku zafunduje nam Powszechny. Uhonorowany wieloma nagrodami "Łowca" to trzymająca w napięciu, świetnie skonstruowana opowieść o metodach zniewalania ludzkich umysłów.

Wystąpią: Aleksandra Bogulewska, Joanna Zagórska, Karol Puciaty i Łukasz Stawowczyk.

Prapremiera polska - 14 stycznia, o godz. 18, Scena Kameralna. Kolejne spektakle: 15 stycznia o godz. 18, a także 10,11 i 12 lutego o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji