Artykuły

Radom. Wkrótce w Powszechnym prepremiera "Łowcy"

14 stycznia w Teatrze Powszechnym premiera "Łowcy" Dawn King w reż. Waldemara Zawodzińskiego. Współczesna wersja "polowania na czarownice". Akcja sztuki rozgrywa się w nieokreślonym bliżej czasie, w miejscu, gdzie panują zasady jakby żywcem wyjęte z powieści George'a Orwella.

Małżeństwo Samuela i Judith Covley'ów przeżywa trudny czas... Niedawno zmarł ich jedyny syn, a stanowiąca główne źródło utrzymania farma nie przynosi oczekiwanych plonów. W okolicy zaczyna krążyć plotka, że wszystkim nieszczęściom winna jest... plaga lisów.

Pojawiający się pewnego dnia w domu Covley'ów wykwalifikowany łowca, William Bloor ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith i Sama... Kim naprawdę jest budzący niepokój, tajemniczy łowca?

Uhonorowany wieloma nagrodami "Łowca" Dawn King to trzymająca w napięciu, znakomicie skonstruowana opowieść o niszczycielskich metodach zniewalania ludzkich umysłów i dusz za pomocą wyimaginowanego wroga. Polecamy i zapraszamy!

*

Prapremiera polska 14 stycznia 2017r. godz. 18.00, scena kameralna

Kolejne spektakle: 15 stycznia 2017r. godz. 18.00; 10, 11, 12 lutego 2017r. godz. 18.00

**

Dawn King jest nagradzaną autorką, piszącą dla teatru, filmu, radia i telewizji. Jej sztuka Łowca (Foxfinder) została obsypana licznymi wyróżnieniami, zdobywając m.in. główną nagrodę w konkursie młodej dramaturgii Papatango Theatre Company w 2011 roku oraz nagrodę dramaturgiczną Royal National Theatre w 2013 roku. W 2012 roku znalazła się na liście najlepszych sztuk Off West Endu, a Dawn King została okrzyknięta Najbardziej Obiecującym Debiutantem.

Sztuka została wystawiona w Finborough Theatre w Londynie.

Sztuka Ciphers, wystawiana w teatrach w całej Wielkiej Brytanii w latach 2013-2014, była również nominowana do nagrody James Taita Blacka w 2014 roku w kategorii dramat. Na podstawie sztuki powstaje scenariusz filmu.

Dawn King jest autorka adaptacji "Nowego wspaniałego świata" według klasycznej powieści Aldousa Huxleya, wystawionej w 2015 roku w ramach koprodukcji teatrów Royal and Derngate Theatre i Touring Consortium.

Jej pozostałe wystawione sztuki to m.in. "Face Value" (Stephen Joseph Theatre, Scarborough), "Water Sculptures", "ZOO" (Union Theatre), "The Bitches' Ball" (Penny Dreadful Theatre Company), "Little Deaths" (Theatre Tent, Suffolk) i "Doghead Boy and Sharkmouth Go To Ikea" (Junction, Cambridge).

Krótkometrażowy film "The Karman Line" w reżyserii Oscara Sharpa, na podstawie scenariusza Dawn King, z Olivią Colman i Shaunem Dooleyem w rolach głównych, był pokazywany na festiwalach na całym świecie, zdobywając łącznie 18 nagród, m.in. za najlepszy film krótkometrażowy na Festiwalu Filmów Niezależnych, oraz nominację do nagrody Brytyjskiego Przemysłu Filmowego BAFTA.

Dawn pisze stale dla radia. Słuchowiska na podstawie jej tekstów były emitowane m.in. w kanałach BBC Radio 4, 4 Extra i BBC Radio 3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji