Artykuły

Dwie wersje przedstawienia Pastorałki w teatrze lalek Miniatura

Przedstawienie "Pastorałki" Schillera przygotowane zostało przez teatr "Miniatura" w dwóch wersjach. Wersja pierwsza, która już weszła na scenę, przewidziana jest dla starszych dzieci, młodszej młodzieży i dla towarzyszących im osób dorosłych. Zastosowano tu pewne skróty (jak np. pominięcie sceny upadku Adama i Ewy), które jednak nie zniekształcają artystycznego obrazu sztuki, ani nie naru­szają jego charakteru tradycjonalnego misterium ludo­wego. Wersja ta trwa około półtorej godziny i będzie wystawiana zarówno w sie­dzibie teatru, jak i na różnych scenach trójmiasta, a także w niektórych miejscowościach poza trójmiastem, gdzie są odpowiednie wa­runki sceniczne.

Wersja druga, w której zachowano niemal pełny tekst oryginału, przewidzia­na jest dla starszej młodzieży i dla dorosłych, i trwa około dwóch i pół godzin. Będzie ona dawana tylko w godzinach wieczornych i wyłącznie na scenach teatral­nych, przede wszystkim w siedzibie teatru "Miniatura" we Wrzeszczu.

Informację powyższą po­dajemy dlatego, aby widzo­wie orientowali się, który zgodnie ze swymi potrzeba­mi - wybrać spektakl. Przypominamy raz jeszcze, że obie wersje mają ten sam charakter, wystawiane są tymi samymi siłami i po­siadają pełną wartość arty­styczną, a różnice wynika­ją wyłącznie z podziału wi­dzów na kategorie wieku i na stopnie przygotowania do odbioru tak specyficz­nej sztuki, jak Schillerowska "Pastorałka".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji