Artykuły

Warszawa. Olbrychski nie zagra w Teatrze Narodowym

Daniel Olbrychski miał wiosną wystąpić u boku Anny Chodakowskiej w spektaklu "Kwartet". Próby jednak zerwano. Powód? Prawdopodobnie odmienne poglądy polityczne czołowych aktorów.

Spektakl "Kwartet", w którym Daniel Olbrychski miał zagrać kochanka Anny Chodakowskiej, nie będzie wystawiany na deskach Teatru Narodowego. - Próby zostały przerwane i spektakl nie pojawi się w planie premierowym - powiedział w rozmowie z Gazetą.pl przedstawiciel teatru. Powodem jest odejście Olbrychskiego z obsady.

Aktorzy z zacięciem politycznym

Daniel Olbrychski znany jest ze swojego zaangażowania w działalność Komitetu Obrony Demokracji i niechęci wobec obecnego rządu. Aktor był jedną z twarzy marszu KOD Niepodległości.

Tymczasem Chodakowska dwukrotnie startowała do Senatu z list PiS. I nie kryje się ze swoimi poglądami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej. W kwietniu 2015 r. w programie TVN24 "Tak jest" powiedziała:

Ja też uważam, że to był zamach i to wieloetapowy zamach

Według Onetu, to właśnie Smoleńsk i odmienne poglądy polityczne były powodem odejścia Olbrychskiego. - Zerwałem próby i zrezygnowałem z udziału w spektaklu. Nie mogłem słuchać, jak Anna wychwala rządy PiS. Miałem też dość wysłuchiwania w przerwach, że w Smoleńsku doszło do zamachu i jak Rosjanie zabili Polaków - powiedział aktor portalowi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji