Artykuły

Płock. Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Duety z oper i operetek Verdiego, Straussa, Offenbacha, Pucciniego, piosenki z repertuaru Jana Kiepury i pieśni neapolitańskie zakończą rok 2016 podczas wieczoru z Płocką Orkiestrą Symfoniczną z zaproszonymi solistami. Bilety w cenie 90 i 100 zł są jeszcze dostępne w kasie POS.

Marcelina Beucher to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, obecnie również doktorantka. W sezonie 2015/2016 kreowała partię Mimi w "La Boheme" - produkcji Opery Krakowskiej i Violety w "Traviacie" w Operze na Zamku w Szczecinie. W nowym sezonie śpiewać będzie m.in. rolę Micaeli w "Carmen" w Szczecinie i jednej z dam w "Czarodziejskim flecie" Mozarta w Operze Narodowej w Warszawie.

Również obdarzona sopranem Marta Brzezińska - absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (dyplom w 2008 roku), w klasie Marta Brzezińska prof. H. Januszewskiej-Stańczyk i adiunkt E. Biegas. Swój warsztat doskonaliła w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. I. Kremling-Domanski oraz na licznych kursach wokalnych. Jest asystentem na Akademii Muzycznej w Katowicach i od 2011 roku - solistką Opery Wrocławskiej.

Paniom towarzyszyć będzie aż trzech tenorów: Alexander Ostrovsky (solista m. in. Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, Hubert Stolarski - absolwent Poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Ryszarda Karczykowskiego, solista Opery na Zamku w Szczecinie i Tomasz Tracz - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, stypendysta Universitat fur Musik und darstellende Kunst w Grazu, na stałe związany z Operą i Filharmonią Podlaską.

Orkiestrę poprowadzi Adam Banaszak, dyrygent młodego pokolenia, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Marcina Sompolińskiego. W 2011 roku zadebiutował w szczególnie cenionym repertuarze, prowadząc takie tytuły jak "Madame Butterfly" G. Pucciniego, "Don Giovanni" W. A. Mozarta i "La Traviata" G. Verdiego (Opera w Burgas, Bułgaria). W 2015 roku poprowadził światowe prawykonanie opery Pawła Mykietyna "Czarodziejska góra". W latach 2013-2015 był kierownikiem muzycznym i etatowym dyrygentem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Orkiestry, z którymi współpracował, przygotowywał do koncertów takich artystów jak: Andrea Bocelli, Jose Carreras, Montserrat Caballe, Placido Domingo. Koncertował z zespołami filharmonicznymi w Częstochowie, Płocku, Toruniu, Kaliszu, Koszalinie, Szczecinie, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Opolu oraz z Polską Orkiestrą Radiową i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Od 2006 jest dyrektorem Orkiestry Kameralnej l'Autunno. W sylwestrowy wieczór odbędą się dwa koncerty: o godz. 18.00 i 21.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji