Artykuły

Rzeszów. Muzyczne widowisko i premiera dla dzieci

10 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze im. W. Siemaszkowej odbędzie się pokaz widowiska "Wielka Woda" w reż. Jana Szurmieja, natomiast o godz. 19.00 zostanie zaprezentowana premiera "Beze mnie" skierowana do najmłodszych widzów.

Wielka Woda

Teatr im. W. Siemaszkowej, Duża Scena, 10 grudnia (sobota), godz. 18. Wyjątkowe widowisko wypełnione kilkudziesięcioma piosenkami, które na trwałe wpisały się w świat polskiej muzyki rozrywkowej. Kanwą scenariusza napisanego przez Jana Szurmieja są pieczołowicie dobrane i pomysłowo zainscenizowane utwory, które składają się na złożony portret poetki w różnych fazach jej życia. Część z nich opowiada o miłości i samotności, a część w sposób żartobliwy i ironiczny prezentuje kolejne dekady polskiej rzeczywistości. "Wielka woda", "Małgośka", "Niech żyje bal", "Damą być" to tylko niektóre ze znanych przebojów, które wybrzmią podczas spektaklu.

***

Premiera: Beze mnie [na zdjęciu]

Teatr im. W. Siemaszkowej, Mała Scena, 10 grudnia (sobota), godz. 19. Premiera spektaklu, który jest nie tylko "odpowiedni", czy "dostosowany" do potrzeb bardzo młodych ludzi. Został stworzony z myślą o nich! To opowieść o przyjaźni, miłości, wyobcowaniu i pragnieniu akceptacji. Dusza młodego człowieka skrywa wiele tajemnic, których istnienia możemy nawet nie przypuszczać - wiele głębokich, jątrzących się ran, zduszonych emocji, które muszą w końcu znaleźć jakieś ujście.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji