Artykuły

Rzeszów. Werdykt Jury 55. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych - 03. Festiwalu Nowego Teatru

Ze względu na bardzo wyrównany poziom wszystkich przedstawień konkursowych, Jury postanowiło nie przyznawać Nagrody dla najlepszego spektaklu. Jury ustanowiło Nagrodę dla zespołu w postaci statuetki i nagrody pieniężnej w wysokości 10 000 zł dla wykonawców "Krwi na kocim gardle czyli Marilyn Monroe kontra wampiry"

Jury trzeciego Festiwalu Nowego Teatru w składzie: Maria Spiss - przewodnicząca, Małgorzata Warsicka, Kuba Falkowski, Piotr Woroniec Jr oraz Martyna Kasprzak - sekretarz jury, po zobaczeniu w dniach 18-26 listopada 2016 roku siedmiu konkursowych spektakli:

"Wróg ludu" Henryka Ibsena w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, "Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą" Szymona Bogacza i Zuzanny Bućko wg Nocy i dni Marii Dąbrowskiej w reż. Julii Mark z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, "Samotność pól bawełnianych" Bernarda-Marie Koltsa w reż. Radosława Rychcika z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, "Krew na kocim gardle czyli Marilyn Monroe kontra wampiry" Rainera Wernera Fassbindera w reż. Anji Sušy z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, "Pogorzelisko" Wajdiego Mouawada w reż. Cezarego Ibera z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, "Być jak dr Strangelove, czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur" Jarosława Murawskiego w reż. Marcina Libera z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, "Harper" Simona Stephensa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Wyróżnienie aktorskie w wysokości 1000 zł dla Moniki Frajczyk za rolę Petry w spektaklu "Wróg ludu";

Wyróżnienie aktorskie w wysokości 1000 zł dla Rafała Kosowskiego za rolę Dr Strangelove/Prezydent;

Wyróżnienie dla twórcy w wysokości 1000 zł dla Wojtka Warzywody za projekcje wideo w spektaklu "Pogorzelisko";

Wyróżnienie dla twórcy w wysokości 1000 zł dla Roberta Piernikowskiego za muzykę w spektaklu "Wróg ludu";

Wyróżnienie dla twórców w wysokości 1000 zł dla zespołu The Natural Born Chillers za muzykę w spektaklu "Samotność pól bawełnianych";

Nagrodę indywidualną w wysokości 3000 zł dla Juliusza Chrząstowskiego za wyraziste i odważne prowadzenie roli Doktora Tomasa Stockmanna;

Nagrodę główną dla osobowości artystycznej w postaci statuetki i nagrody pieniężnej w wysokości 5000 zł dla Justyny Elminowskiej za ujmującą i konsekwentną wizję plastyczną spektaklu "Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą";

Nagrodę Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego dla młodego twórcy w postaci statuetki i nagrody pieniężnej w wysokości 5000 zł Magdzie Grąziowskiej za autentyczną i głęboką kreację aktorską Harper Regan.

Ze względu na bardzo wyrównany poziom wszystkich przedstawień konkursowych, Jury postanowiło nie przyznawać Nagrody dla najlepszego spektaklu.

Jury ustanowiło Nagrodę dla zespołu w postaci statuetki i nagrody pieniężnej w wysokości 10 000 zł dla wykonawców "Krwi na kocim gardle czyli Marilyn Monroe kontra wampiry" [na zdjęciu] za poszukiwanie nowych form ekspresji aktorskich, inteligentną interakcyjność z widzem oraz siłę zespołowości przy jednoczesnej umiejętności tworzenia wyrazistych kreacji.

Maria Spiss - przewodnicząca,

Małgorzata Warsicka,

Kuba Falkowski,

Piotr Woroniec Jr

oraz

Martyna Kasprzak - sekretarz jury

Rzeszów, 26 listopada 2016

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji