Artykuły

Częstochowa. Staniec i Włosok w filmie Jakubika

Na ekranie kin w całej Polsce gości właśnie najnowszy film Macieja Pieprzycy. W obsadzie filmu obok Arkadiusza Jakubika i Agaty Kuleszy, znalazła się częstochowianka Karolina Staniec oraz Tomasz Włosok.

Karolina Staniec jest absolwentką Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Herberta w Częstochowie i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jest spektaklem dyplomowym było "Królestwo" Larsa von Triera w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Młodą aktorkę dobrze znają już telewidzowie, grała bowiem w serialach "Sama słodycz" i "Aż po sufit". W 20 14 r. częstochowianka zadebiutowała na dużym ekranie. Debiut był to nie byle jaki, bo w głośnym "Mieście 44" Jana Komasy. Grała tam Beatę, żonę dowódcy grupy powstańców - porucznika Kobry (w tej roli Tomasz Schuchardt).

W listopadzie tego roku na ekrany wszedł zaś najnowszy obraz Macieja Pieprzycy, twórcy "Chcę się żyć". To "Jestem mordercą", inspirowany historią domniemanego "wampira z Zagłębia". Karolina Staniec gra fryzjerkę Ankę, która zostaje kochanką Janusza Jasińskiego, funkcjonariusza odpowiedzialnego za śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy kobiet. Obsada filmu jest znakomita, w głównych rolach występują Arkadiusz Jakubik, Mirosław Haniszewski, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk i Michał Żurawski.

Co ciekawe, w obsadzie znalazł się także Tomasz Włosok. Młody aktor znany jest dobrze wielbicielom częstochowskiego Teatru im. Mickiewicza. W doskonałym spektaklu "Proca" w reżyserii André Hübnera-Ochodlo młody aktor gra Antona. Po premierze częstochowskiego przedstawienia wróżono Włosokowi nie tylko teatralną, ale i filmową karierę. Ta powoli staje się faktem. W styczniu 2017 r. zobaczymy go w "Powidokach", ostatnim filmie Andrzeja Wajdy.

Na seanse filmu "Jestem mordercą" do 24 listopada zaprasza częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja". Obraz prezentowany jest także na ekranach kin Cinema City Galeria Jurajska i Cinema City Wolność.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji