Artykuły

Warszawa. "Marienbad" na setną rocznicę śmierci Szolema Alejchema

W 2016 roku mija 100 lat od śmierci Szolema Alejchema, wybitnego pisarza żydowskiego i klasyka literatury jidysz. W związku z tym Teatr Żydowski zaprasza widzów w weekend 4-6 listopada na przedstawienie muzyczne "Marienbad". Spektakl wystawiany będzie gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

"Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach" (tak właściwie brzmi tytuł) w reżyserii Macieja Wojtyszki to przedstawienie o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach, na podstawie prozy Szolema Alejchema - klasyka literatury jidysz. W jego utworach nie brakowało humoru, bo jego zdaniem śmiech był bronią wobec zastanej rzeczywistości. Śpiew na żywo do kompozycji Jerzego Derfla, piękne kostiumy i współczesna scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym. Warto się wybrać!

Opis:

Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się poprawić, a panowie aby ubyć. Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska. Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek, pokazany z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.

Terminy: 4-6 listopada (spektakle wystawiane są codziennie o 19.00, w niedziele o 18.00)

Miejsce: gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu przy alei Niepodległości 141A

Czas trwania: 2 h (z przerwą)

Rezerwacja biletów pod numerem tel.: (22) 526 20 34, (22) 526 20 32, (22) 850 64 50 lub 51 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji