Artykuły

Widowisko obrzędowe na motywach Dziadów

Wałbrzyscy miłośnicy X Muzy są w przededniu sporej porcji wrażeń artystycznych, związanych z obrzędami Święta Zmarłych. Tutejszy Teatr Lalek przygotował na Dzień Zaduszny widowisko obrzędowe dla dzieci i dorosłych pt. "Co to będzie?", na motywach "Dziadów" Adama Mickiewicza. Układ tekstu i reżyseria - Bo­gusław Kierc, scenografia - Kazimierza Samołyka z muzyką Zbi­gniewa Karneckiego. Premiera od­będzie się 2 listopada w kryptach grobowych zamku Książ.

Słów kilka o najbliższych pro­pozycjach repertuarowych tego teatru. W próbach znajduje się inscenizacja bajki Ch. Andersena pod roboczym tytułem "21 zdań albo księżniczka na ziarnku gro­chu", również w reżyserii B. Kier­ca oraz "Monachomachia" wg Igna­cego Krasickiego, którą przygoto­wuje reż. Wojciech Kobrzyński.

Widowiska zostaną zaprezento­wane młodzieżowej widowni (choć nie tylko) na scenie wałbrzyskiej i w objeździe. Niektóre tytuły bę­dą inscenizowane w formie żywe­go teatru, z udziałem dzieci, w placówkach oświatowo-wychowaw­czych. W bieżącym sezonie dyrek­cję wałbrzyskiego Teatru Lalek objął Jan Henryk Szosta.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji