Artykuły

Rzeszów. Premiera "Pogorzeliska" u Siemaszkowej

W sobotę o godz. 19 rozpocznie się premierowy spektakl w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Będzie to sztuka "Pogorzelisko" w reż. Cezarego Ibera. Na scenie m.in. Anna Demczuk, Dagny Cipora, Robert Chodur, Robert Żurek, Piotr Napieraj.

Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu właśnie się dowiedzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę. Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię matki, horror wojny, siłę przyjaźni oraz okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie.

- Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją. Nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy także wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i ich kulturą. Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi - zapowiada swoją realizację Cezary Iber.

Autor sztuki, Wajdi Mouawad, to kanadyjski pisarz, aktor i reżyser, urodzony w Libanie. Scenografia i kostiumy Natalia Kitamikado, muzyka Michał Zygmunt, projekcje video Wojtek Warzywoda. Oprócz znanych rzeszowskich aktorów na scenie u Siemaszkowej zadebiutują: Sylwia Gola i Miłosz Karbownik.

Po sobotniej premierze w październiku spektakl będzie grany codziennie do czwartku, 27 października o godz. 19.

W listopadzie będzie reprezentował gospodarzy na Festiwalu Nowego Teatru, organizowanego przez Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zobaczymy m.in. spektakl w reż. Jana Klaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji