Artykuły

Warszawa. Rozdanie Nagród "Teatru" i wystawa jubileuszowa

Już jutro redakcja "Teatru" wręczy nagrody teatralne za sezon 2015/2016. Drugim wydarzeniem wieczoru będzie wernisaż wystawy Najlepsze w "Teatrze", zorganizowanej z okazji siedemdziesiątych urodzin miesięcznika. Uroczystość odbędzie się o godz. 19 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

W tym roku Nagrodę im. Konrada Swinarskiego jury miesięcznika przyznało Eimuntasowi Nekrošiusowi. Leaureatami Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza zostali Dorota Kolak oraz Mirosław Baka. Nagrodą Specjalną jury uhonorowało Jana Englerta. Redakcja przyznała także nagrodę siedemdziesięciolecia pisma "Teatr" Krystianowi Lupie.

Drugim wydarzeniem wieczoru będzie wernisaż wystawy Najlepsze w "Teatrze", zorganizowanej z okazji siedemdziesiątych urodzin miesięcznika. Wystawa przypomina najważniejsze osobowości spośród twórców i współpracowników czasopisma, najgłośniejsze artykuły i najbardziej oryginalne rysunki publikowane w magazynie, ważne dyskusje i polemiki, które przetoczyły się przez jego łamy, książki ułożone z tekstów pisanych dla "Teatru", a także wszystkich laureatów nagród przyznawanych przez redakcję.

Uroczystość odbędzie się 18 października o godzinie 19 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Serdecznie zapraszamy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji