Artykuły

Tenorzy powalczą o róże

III Bitwa Tenorów na Róże — popis talentu i wybitnych umiejętności artystów muzyki operowej i operetkowej — odbędzie się 12 października w Warszawie.

— Jan Kiepura, patron Mazowieckiego Teatru Muzycznego, był artystą nie tylko wybitnym, ale i wszechstronnym. Jego podejście do kunsztu wokalnego zawsze budziło podziw — mówi Alicja Węgorzewska, śpiewaczka i dyrektorka M-Teatru. Nieważne, czy były to arie czy występy na deskach scen operowych, role w filmach czy duety z małżonką, we wszystkim był perfekcjonistą. Bitwa Tenorów na Róże odnosi się do pięknej idei pojedynków artystycznych. Do bitew na głosy, czyli pojedynków talentów.

— Przygotowując turniej, chciałam, by Bitwa Tenorów nie tyko prezentowała piękne głosy młodych artystów, bo zależy mi, by promować artystyczną młodzież — kontynuuje Alicja Węgorzewska. — Chciałam też zwrócić im uwagę, że nie wystarczy dobrze śpiewać. Trzeba jeszcze mieć osobowość sceniczną, charyzmę i umieć, jak to czynił Kiepura, zdobyć serce publiczności To ona głosuje na artystę, przyznając mu róże.

W pojedynkowe szranki staną czterej tenorzy: Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Hubert Stolarski.

W warszawskim Studiu im. Lutosławskiego usłyszymy operowe hity, piosenki filmowe oraz duety operetkowe z Grażyną Brodzińską, Alicją Węgorzewską, Marceliną Beucher i Kamilą Cholewińską-Lendzion. Zwycięzcę wyłoni publiczność. Każdy widz otrzyma różę, którą uhonoruje wybranego tenora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji