Artykuły

Szczecin. Hamlet na 60-lecie Polskiego

Teatr Polski świętuje w tym roku 60-lecie. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie inscenizacja "Hamleta" na placu Armii Krajowej.

Dyrekcja Teatru Polskiego ogłosiła rok jubileuszowy placówki. 60-lecie teatru przypada dokładnie 15 czerwca br. Główne obchody zaplanowano na 2 września. - Punktem kulminacyjnym roku jubileuszowego będzie wystawienie "Hamleta" na placu Armii Krajowej - mówi Jacek Gałkowski, zastępca dyrektora Teatru Polskiego. - Miejsce zostało wybrane nie bez przyczyny. Można tu łatwo urządzić scenę i zaprosić widzów do oglądania.

Do wystawienia "Hamleta" w tym miejscu brakuje teatrowi około 40 tysięcy zł. Instytucja zwróciła się do prezydenta z prośbą o wsparcie. Teatr stara się też o pozyskanie terenu znajdującego się za jego siedzibą. Wniosek o przyznanie terenu złożony został już kilka lat temu. Dotąd nie zapadły jednak żadne decyzje. - Teren w naturalny sposób łączy się z teatrem, poza tym jeśli będziemy się kiedyś rozbudowywać, to właśnie w tym kierunku - tłumaczy Gałkowski. - Obawiamy się, że kiedyś ta działka może zostać sprzedana i ktoś zbuduje tutaj co mu się spodoba.

Starania o teren poparli wczoraj radni Komisji ds. Edukacji i Kultury Rady Miasta. Dyrekcja teatru chce także uporządkowania okolicy wokół budynku. - Parking od strony dyrekcji wyłożony jest kilkoma rodzajami płyt. Chodnik przy teatrze został ułożony jeszcze w latach 60-tych i niektóre płyty już dawno się pokruszyły. Krawężniki w niektórych miejscach zanikły - wylicza Gałkowski. -Trzeba to uporządkować.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji