Artykuły

Inny wilk i inny Czerwony Kapturek

Teatr Lalki i Aktora Kubuś zaprasza na premierę spektaklu O Wilku i Czerwonym Kapturku Marty Guśniowskiej, najbardziej wziętej autorki spektakli dla dzieci. Widzowie lubią ją za poczucie humoru i odświeżanie starych bajek.

Guśniowska pokazuje je w nowych wersjach nadając im nie tylko współczesny, ale przede wszystkim bardzo zabawny wydźwięk.

Tak jest i tym razem. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, pyskuje i wcale nie lubi chodzić do Babci. Wilk z kolei to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie śmiech. Młodemu widzowi może być bliski, bo chodzi w koszulce Messiego i zachowuje się jak wielu w jego wieku. A że ma toksyczną mamę nie jest mu łatwo.

Reżyser Przemysław Żmiejko zachwycił się tekstem Guśniowskiej i nadał mu ciekawą formę. Spektakl rozgrywany jest w dwóch planach: występują aktorzy oraz lalki a głównym elementem scenografii jest wózek, który zamienia się zgodnie z potrzebą.

Sztuka wystawiana na małej scenie Kubusia grana jest przez dwa zespoły teatralne, grają: Czerwony Kapturek, Zajączek, Narrator III — Magdalena Daniel / Hanna Świętnicka, Wilk, Narrator I — Andrzej Skorodzień / Andrzej Matysiak, Babcia, Mama Kapturka, Mama Wilka, Leśniczy, Narrator II — Małgorzata Oracz / Beata Orłowska, animacja lalek — Grzegorz Jaguś, Grzegorz Karkowski.

Premiera w sobotę o godzinie 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji