Artykuły

Koszalin. Karasińska i Skrzywanek laureatami "m-teatru"

Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr" 2016 już za nami, przedstawiamy werdykt Jury i publiczności.

Jury 7. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr" 2016 w składzie: Weronika Szczawińska, Jacek Sieradzki i Robert Talarczyk obejrzało sześć spektakli konkursowych:

"Bezwietrzne lato" w reż. Barbary Wiśniewskiej z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie,

"Cynkowi chłopcy" (na zdjęciu) w reż. Jakuba Skrzywanka z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu,

"Drugi Spektakl" w reż. Anny Karasińskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu,

"Versus" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru Nowego w Poznaniu,

"Trollgatan. Ulica Trolli" w reż. Tomasza Kaczorowskiego z Teatru Współczesnego w Szczecinie,

"Bang Bang" w reż. Dominiki Knapik z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Jury 7. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr" 2016 r. miało do dyspozycji dwie nagrody reżyserskie. Nagrodę dla najlepszego reżysera ufundowaną przez Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego oraz drugą nagrodę reżyserską ufundowaną przez Browar Fuhrmann S.A. w Połczynie Zdroju.

Jury postanowiło skorzystać z regulaminowej możliwości połączenia nagród i postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody. Nagrody tę otrzymuje Anna Karasińska za reżyserię spektaklu "Drugi spektakl" z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Jakub Skrzywanek za reżyserię spektaklu "Cynkowi chłopcy" z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Nagroda publiczności dla najlepszej: aktorki, aktora, spektaklu.

Oddano 95 głosów. W tym głosów ważnych 95 głosów

Najwięcej głosów uzyskali:

Antonina Choroszy - odtwórczyni roli Matki w spektaklu pt. "Versus" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru Nowego w Poznaniu.

oraz

Michał Kosela - odtwórca roli Oficera w spektaklu pt. "Cynkowi chłopcy " w reżyserii Jakuba Skrzywanka z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Ze spektakli biorących udział w 7. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr" 2016 najwięcej głosów uzyskał spektakl "Cynkowi chłopcy" w reżyserii Jakuba Skrzywanka z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

W tym roku 7. Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr 2016 r." zyskały nagrodę pozaregulaminową ufundowaną przez Pana Piotra Nowaka Dyrektora Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego FALA1 w Łazach dla spektaklu "Na Fali":

"Wojna nigdy nie jest zabawna i beztroska, ale osoby które ją inicjują można śmiało porównać do niedojrzałych chłopców bawiących się figurkami żołnierzy w zabawie beztrosko wysyłanych do boju - tylko że te prawdziwe, "żywe figurki" są czyimiś synami, mężami i ojcami. Pod chlubną osłoną patriotyzmu, chwały, bohaterstwa można zainicjować każdy konflikt. Konflikt który zawsze będzie dramatem dla zbyt wielu".

Dyrekcja Ośrodka Wypoczynkowego Fala 1 w Łazach pragnie przyznać nagrodę pozaregulaminową antywojennemu spektaklowi "Cynkowi chłopcy" w reżyserii Jakuba Skrzywanka z Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu za przenikliwe i odważne odczytanie reportażu Swietlany Aleksiejewicz w kontekście obecnej rzeczywistości społeczno-politycznej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji