Artykuły

Jelenia Góra. Dla kogo Wytrych 2016?

Znamy już listę kandydatów do tegorocznego Wytrycha do Serc Publiczności, czyli nagrody dla najpopularniejszego artysty naszego regionu, wybieranego w plebiscycie Czytelników "Nowin Jeleniogórskich".

Kto otrzyma tę szczególną nagrodę dowiemy się podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 4 października 2016 roku, o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze C.K. Norwida. Od 13 września trwa głosowanie publiczności, które zakończy się 2 października 2016 r (o północy).

Podczas Gali Srebrnych Kluczyków poznamy wszystkich laureatów dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich, przyznawanych w kilku kategoriach. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła Nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. Decyzja o tym, kto otrzyma tegoroczny Wytrych do Serc Publiczności, w Państwa rękach, czyli Czytelników Nowin Jeleniogórskich. O przyznaniu tej szczególnej nagrody przesądza bowiem wyłącznie ilość głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

Kapituła przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2015/2016 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2015 do końca sierpnia 2016 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze.

Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2016 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne.

Do 9 września 2016 czekaliśmy na zgłoszenia kandydatów do WYTRYCHA 2016. Zgłaszać można było artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. W ten sposób powstała lista kandydatów do nagrody, na których teraz głosować można już na kuponach, które drukujemy w "Nowinach Jeleniogórskich" oraz SMS-ami.

Zasady głosowania pozostają niezmienne. Aby wziąć udział w głosowaniu elektronicznym, trzeba wysłać sms na numer 7255. Koszt jednego sms-a to 2,00 zł netto + 23% VAT (2,46 zł brutto) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej.

Aby oddać głos na ulubionego artystę, wysyłamy wiadomość o treści: WYTRYCH, z przypisanym numerem, np. WYTRYCH44 (bez żadnych dodatkowych znaków typu spacja, kropka czy przecinek).

Jedna osoba może oddać dowolną liczbę głosów na różnych kandydatów.

Jedna osoba może też zagłosować na różnych kandydatów przy pomocy dowolnej ilości kuponów drukowanych w "Nowinach Jeleniogórskich". Wypełnione kupony można wysłać pocztą na nasz adres bądź osobiście dostarczyć do siedziby redakcji (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra) do 2 października 2016 r., w godzinach pracy redakcji, od 8.00 do 16.00. Uwaga! Liczyć będą się tylko kupony, które wpłyną do redakcji we wskazanym terminie.

Głosowanie plebiscytowe podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym etapie, który trwać będzie do 25 września (do północy), można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W pierwszym etapie głosowania wyłoniona zostanie piątka finalistów plebiscytu. W drugim etapie plebiscytu, który potrwa od 26 września do 3 października - będzie można głosować już tylko na kandydatów wybranych z pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.

Kto otrzyma Kluczyki 2016, dowiemy się 4 października 2016. A zaraz po Gali Srebrnych Kluczyków, w drugiej części wieczoru, na tej samej scenie zobaczyć będzie można monodram w wykonaniu Dariusza Bereskiego "Bar pod zdechłym psem". Spektakl ten będzie jednocześnie finałowym akcentem tegorocznej, 46. edycji Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Już dziś warto zaplanować ten wieczór w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida. Bilety do nabycia w kasie Teatru Norwida. Zapraszamy!

Uwaga! W wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 13 września 2016 roku omyłkowo podaliśmy dwa różne numery bramek na jakie wysyłać można sms-y w głosowaniu elektronicznym. Za pomyłkę przepraszamy. Zapewniamy jednocześnie, że poprawne sms-y wysłane na oba wskazane numery zostaną zliczone i ujęte w wynikach głosowania. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do głosowania za pomocą kuponów drukowanych w "Nowinach Jeleniogórskich" oraz przy pomocy sms-ów wysyłanych tylko na nr 7255. Warto głosować również dlatego, że trzy osoby, które oddadzą największą ilość głosów na dowolnych kandydatów, otrzymają dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną Galę Srebrnych Kluczyków i finałowy spektakl 46. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. W przypadku głosów oddanych za pomocą sms-ów liczyć będzie się ilość wiadomości wysłanych z jednego numeru telefonu.

Dla kogo WYTRYCH 2016?

Oto lista kandydatów:

EDYTA KULLA (artysta plastyk) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH1

MAREK MIKULSKI (muzyk) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH2

ROBERT MANIA (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH3

PIOTR KONIECZYŃSKI (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH4

JADWIGA i TADEUSZ KUTOWIE (twórcy Teatru Naszego) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH5

JACEK SZRENIAWA (muzyk) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH6

BOGUMIŁA TWARDOWSKA-ROGACEWICZ (artysta grafik, malarka) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH7

ELŻBIETA KOSECKA (aktorka Teatru Cypriana Kamila Norwida) sms na numer 7255 o treści WYTRYCH8

WOJCIECH JAROCIŃSKI (muzyk) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH9

TOMASZ MIELECH (fotograf) - sms na nr 7255 o treści WYTRYCH10

MARCIN SWEKLEJ (muzyk) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH11

JACEK GRONDOWY (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH12

AGATA GROBEL (aktorka Teatru Cypriana Kamila Norwida) sms na numer 7255 o treści WYTRYCH13

TADEUSZ RYBICKI (reżyser, aktor Teatru Cinema) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH14

BOGUSŁAW KUDŁEK (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7255 o treści WYTRYCH15

Całkowity koszt jednego SMS to 2,46 zł brutto (w tym 23 proc. VAT) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji