Artykuły

Kielce. Koniec wakacji w teatrze - aktorzy znów na scenie

W najbliższą sobotę, 20 sierpnia aktorzy Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach wracają na scenę. Pierwszym spektaklem będą "Kpiny i kpinki" na podstawie tekstów Wojciecha Młynarskiego i Mariana Załuckiego w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Przedstawienie bardzo się podoba, grano go już ponad 100 razy. Jeśli szukacie inteligentnych i zabawnych tekstów wybierzcie się koniecznie. Druga szansa w niedzielę.

W kolejny weekend 27 i 28 sierpnia także na małej scenie "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" noblistki Swietłany Aleksijewicz w reżyserii Elżbiety Depty. Wstrząsający, piękny i mądry spektakl, a na scenie dwie aktorki, które w tym sezonie pojawiać się będą częściej, bo otrzymały etaty w Kielcach: Magda Grąziowska i Anna Antoniewicz.

3 września aktorzy zaproszą na czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w ramach akcji Narodowe Czytanie 2016, a 11 września na wycieczkę fotograficzną po teatrze połączoną z unikatową sesją fotograficzną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Na deskach kieleckiego teatru zagości 17 i 18 września Teatr Rozmaitości z Warszawy. Sztuka "Ewelina płacze" w reżyserii Anny Karasińskiej.

Pierwsza premiera nowego sezonu to 1 października "Kieł" Yorgosa Lanthimosa w adaptacji Marcina Cecki i reżyserii Bartosza Żurowskiego, potem 10 grudnia "Zachodnie wybrzeże" Koltsa w reżyserii Kuby Kowalskiego a 25 lutego "Kielce to nie Dallas" - nowa sztuka Tomasz Śpiewaka o pogromie kieleckim w inscenizacji Remigiusza Brzyka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji