Artykuły

Kazimierz Dolny. Na imieniny Marii Kuncewiczowej

Muzeum Nadwiślańskie i Dom Kuncewiczów zaprasza 15 sierpnia na imieniny Marii, właścicielki "Willi pod Wiewiórką".

Tego dnia w pomieszczeniach ekspozycyjnych będziemy odtwarzać archiwalne nagrania radiowe z udziałem Marii Kuncewiczowej. Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości Radia Lublin. Audycje literackie powstały w latach 70. i 80. XX wieku, a ich autorem jest Jan Nowacki. Składają się z wypowiedzi autorki "Cudzoziemki" na temat własnej twórczości i fragmentów omawianych tekstów. Obydwie audycje zostały zarejestrowane we wnętrzach kazimierskiej willi pod Wiewiórką.

O 15.00 zapraszamy na spotkanie z dr Alicją Szałagan, historyk literatury z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Tematu do rozmowy dostarczy książka "Maria Kuncewiczowa-przybliżenia. Szkice biograficzne". Znajdują się w niej szkice, przybliżające niektóre wątki z życiorysu Kuncewiczowej oraz ich powiązania z twórczością pisarki. Wiele z nich powstało z okazji "Świąt Marii Kuncewiczowej", obchodzonych w naszym Muzeum.

O 16.00 na tarasie Domu Kuncewiczów odbędzie się monodram "Cudzoziemka", w wykonaniu Joanny Staneckiej. Aktorka, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej i Teatralnej, występuje obecnie głównie za granicą, uczestnicząc w międzynarodowych projektach dramatyczno-literackich. Monodram "Cudzoziemka" na postawie książki Marii Kuncewiczowej to widowisko, do którego chętnie wraca Joanna Stanecka.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny a są one częścią projektu "Multimedialna książka Życia: klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim", realizowanego w oddziale Dom Kuncewiczów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji