Artykuły

Mewa przyleciała „tu i teraz”

Tym razem undergroundowa galeria znajdująca się przy ul. Dietla 11 staje się przestrzenią teatralną, zobaczymy tam uwspółcześnioną Mewę według Czechowa. Ale z XIX wieku lądujemy — dzięki opracowaniu Joanny Oparek — w samym środku XXI wieku.

Środa-czwartek, 13 i 14 licpa, Otwarta Pracownia

Grupa przyjaciół spotyka się nad jeziorem. Letni wypoczynek przebiega pod dyktando rozmaitych konstelacji uczuciowych. Ktoś kogoś kocha, a ktoś komuś zazdrości. Tak w sztuce, jak w życiu. Reżyserem spektaklu jest związany z Teatrem Nowym w Krakowie dotąd mieszczącym się przy ul. Gazowej 21 (a od nowego sezonu znajdującego się przy ul. Krakowskiej) Sebastian Myłek. W przedstawieniu zobaczymy zaś zespół aktorski w składzie: Aleksandra Filipowicz, Paulina Nawrot, Rafał Korzeniewski, Magdalena Walkiewicz, Tomasz Stuleblak, Piotr Starczak, Wojciech Pęksa, Łukasz Sikora / Krzysztof Oleksyn, Ewa Dobrucka. Obowiązuje zasada „płacisz tyle, ile chcesz”. Konieczna też jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem e-mail: jestem.mewa@gmail.com

Weekend z książką

Sobota-niedziela, 9-10lipca,MOCAK

Przy ul. Lipowej 4, czeka nas przygoda literacka. 0 godz. Godz. 15 zaplanowano „Zabawy z książką”. To warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat, inspirowane Wierszami dla dzieci Juliana Tuwima. Wstęp bezpłatny, ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie pod adresem e-mail: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 36. O godz. 17 zaś odbędzie się spotkanie z Marcinem Baranem. Bohater jest poetą i eseistą. Tematem będzie specyfika poezji jako gatunku literackiego. Dyskusję poprowadzi Tomasz Kunz. W niedzielę zaś o godz. 15 w programie weekendu w MOCAK-u znalazło się oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, wybitnego historyka sztuki, który przez lata swej działalności rzucił nowe światło na polską historię sztuki. Towarzyszył m.in. Grupie Krakowskiej. A o godz. 17 odbędzie się spotkanie poświęcone pracy tłumacza, z udziałem zaproszonych gości: Magdaleny Heydel, Agaty Hołobut i Marty Bartoszek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji