Artykuły

Warszawa. Maciej Nowak w kolejnym teledysku

Na stołecznej scenie muzycznej zadebiutowała właśnie Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która przenosi słuchaczy do czasów, gdy na największych scenach grywało się piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Mieczysława Fogga czy Fanny Gordob.

Pozwala rozpłynąć się w dźwiękach namiętnego tanga, czy zawirować w tańcu do skocznego foxtrota. Orkiestra, rozsmakowana w melodiach dwudziestolecia międzywojennego nie boi się jednak współczesnych aranżacji i łączenia starego z nowym. Ich pierwszy, utrzymany w nowoczesnej filmowej poetyce klip "Nikodem" w reżyserii Tomasza Knittla zabiera widzów w oniryczną podróż po nocnej Warszawie, gdzie współczesność miesza się z międzywojniem. Widzowie podążają za głównym bohaterem od nadrzecznych plenerów, poprzez praskie garkuchnie, skąpane w popołudniowym słońcu dachy miasta, taneczne parkiety z eleganckimi big bandami, szemrane miejsca spotkań hazardzistów, aż po kres nocy - nadwiślański świt.

Premierze wagi dodaje znakomita aktorska obsada: w demonicznym wcieleniu pojawia się tu Maciej Nowak (popularny krytyk kulinarny i dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu), w swej roli zaskakuje Adam Woronowicz (aktor TR Warszawa, a także jeden z ulubionych aktorów filmowych Smarzowskiego), urzeka młody Stefan Pawłowski (znany z filmu "Jack Strong", a także z seriali telewizyjnych "Bodo", "O mnie się nie martw" i "Czas honoru - Powstanie"); pojawiają się również Marcin Bosak (Teatr Studio, seriale "M jak Miłość" czy "Londyńczycy"), Janusz Leśniewski ("Miodowe Lata", "Ranczo", "Czas honoru"), Sebastian Łach (TR Warszawa, "Na Wspólnej"), Michał Opaliński (Teatr Polski we Wrocławiu) i Modest Ruciński ("Ziarno prawdy", "Katyń"), Anna Wojnarowska ("Ojciec Mateusz"), Maciej Nawrocki.

Sam utwór jest poniekąd gwiazdą - wielu słuchaczy z pewnością rozpozna przedwojenny rewiowy hit, którego oryginalną wersję niedawno wielokrotnie można było usłyszeć w serialu TVP "Bodo" (zresztą sam jego bohater, Eugeniusz Bodo, jest wspominany w tekście piosenki). Numer śpiewany po raz pierwszy przez Adama Astona w 1933 roku na deskach teatru "Morskie Oko" teraz zyskuje nowe życie dzięki zespołowi młodych wykonawców z charyzmatyczną Gabrielą Mościcką na czele.

Zespół wyróżniony w konkursie Programu 2 Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2015 roku, którego muzyka od tamtego czasu bardzo często gości na antenie radiowej Dwójki, w dużej części sfinansował wydanie swojej debiutanckiej płyty "Umówmy się na dziś" (AKW Karrot Kommando 2016) dzięki ogromnemu zaangażowaniu fanów na portalu PolakPotrafi.pl. Kapela gra koncerty do tańca w całym kraju, a na jesień tego roku planuje trasę europejską.

...Czy beztroski Nikodem i jego paczka zostaną królami życia w warszawskiej dżungli, czy też padną ofiarą żerujących nocą drapieżników? Koniecznie obejrzyjcie klip! [LINK PONIŻEJ]

***

Zespół:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon;

Lena Nowak - klarnet;

Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, kornet;

Łukasz Owczynnikow - kontrabas;

Mateusz Kowalski - tara, baraban;

Marcin Żebrowski - mandolina, gitara;

Jakub Fedak - wibrafon

strona zespołu:http://facebook.com/warszawskaorkiestrasentymentalna/

Szczegółowe dane dotyczące teledysku:

scenariusz i reżyseria: Tomasz Knittel

zdjęcia i współpraca przy tworzeniu scenariusza: Nicolas Villegas

scenografia: Alicja Patyniak

kostiumy: Maria Polaczek, Julia Fiszer

makijaż: Matina Bocheńska

kamera: Grzegorz Myjkowski

światło: Piramida Films Darek Maliński & Tomasz Maliński

montaż: Kuba Pietrzak

kolor i postprodukcja: Jarek Sterczewski

oprawa graficzna: Szymon Tomiło

casting: Kaja Stępkowska

kierownik produkcji: Dorota Murzynowska

prod. designer ass.: Michał Rogoziński & Wojciech Bański

asystent kierownika produkcji: Kazimierz Nitkiewicz

obsada: Adam Woronowicz, Stefan Pawłowski, Grzegorz Domański, Maciej Nawrocki, Maciej Nowak, Marcin Bosak, Anna Wojnarowska, Michał Opaliński, Modest Ruciński, Sebastian Łach, Janusz Leśniewski, Jakub Kozak i zespół Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji