Artykuły

Warszawa. Ostatni seans z Marilyn Monroe na Big Book Festival

12 czerwca o 20.00 w Milek Design przy ul. Tamka 29 odbędzie się "Ostatni seans z Marilyn Monroe" - wydarzenie towarzyszące Big Book Festival. Poprowadzi je Łukasz Maciejewski.

Intymne spotkanie z niezrównaną ikoną kina i popkultury - w gwiazdorskim towarzystwie. Wieczór poświęcony fenomenalnej Marilyn Monroe poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor bestellerowej serii wywiadów "Aktorki" i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Przedstawi autorską, fascynującą opowieść o życiu, uczuciach i samotności kochanej przez cały świat kobiety.

Niezwykłą oprawą, a także kluczem do zrozumienia Marilyn staną się fragmenty książki "Ostatnie seanse" Michela Schneidera, który - na podstawie opowieści, zapisków oraz nagrań z seansów psychoterapeutycznych aktorki odtworzył ostatnie miesiące jej życia. Stworzył poruszający paradokument, przybliżający jej tragiczny los i wyjaśniający tajemnice jej osobowości, a także pokazujący, kogo kochała do końca.

Fragmenty tej opowieści interpretować będą dwie aktorki - Monika Dryl oraz Aleksandra Hamkało. Różne temperamenty i osobowości aktorek odzwierciedlą dwoistą naturę Marilyn Monroe. Podczas wieczoru pokazane też zostaną unikatowe, rzadko prezentowane zdjęcia gwiazdy - wzbogacone anegdotami o okolicznościach, w jakich je zrobiono. A na finał obejrzymy jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Monroe - "Mężczyźni wolą blondynki" z 1953 r. (reż. Howard Howks) ze specjalnym wprowadzeniem Łukasza Maciejewskiego.

Odsłaniający sekrety wieczór odbędzie się w niezwykłym miejscu, zagłębiu kobiecego piękna - w stylowym salonie fryzjerskim Milek Design, którego partnerem wspierającym jest Schwarzkopf Professional. Oryginalny salon połączono z kawiarnią i księgarnią sprawiając, że jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz literatura odgrywają tak ważną rolę, a właściciele śmiało przyznają, że piękno wewnętrzne jest dla nich tak samo ważne jak wygląd ich klientek.

Wśród uczestników spotkania wylosowane zostaną pakiety nagród literacko-kosmetycznych.

"Ostatni seans z Marilyn Monroe" to jedno z wydarzeń towarzyszących Big Book Festiwalu, jakie odbywają się u partnerów satelickich. Wieczór będzie niezwykłym finałem programu Big Book Festival - międzynarodowego festiwalu czytania, który odbywa się w Warszawie w dniach 10-12 czerwca. Spotkanie będzie miało charakter kameralny, warto więc już dziś zarezerwować miejsce. Należy wysłać e-mail na adres: spotkania@big-book.pl

Więcej na: bigbookfestival.pl oraz mileksedign.pl, zapisy: spotkania@big-book.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji