Artykuły

Poznań. Spektakl wg Złotnikowa w Scenie na Piętrze

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis zaprasza w poniedziałek, 16 maja o godz. 19 na spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety", z Anną Wojton i Tomaszem Dedkiem.

Ona - rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej szansą na odmianę losu. On - aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia. Pewnego dnia, zwyczajny mężczyzna przyszedł do zwyczajnej kobiety...

Autorem sztuki jest Siemion Złotnikow, który porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.

W głównej roli kobiecej zobaczymy Annę Wojton - aktorkę teatralną i filmową. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym "Nowy Jork, 4 rano". Zagrała w serialach, m.in. w: "W labiryncie", "Na Wspólnej", "M jak Miłość", "Odwróceni", "Na dobre i na złe", "Tylko miłość", "To nie koniec świata", "Ranczo", "Klan". Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego "Dzień Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Tomasza Dedka zobaczymy w roli Wiktora. To aktor filmowy i teatralny, który przez 20 lat związany był z Teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrał m.in. w filmach: "Psy", "Generał Nil", "Sztos", "Pułkownik Kwiatkowski", "Pan Tadeusz" oraz m.in. w serialach: "Złotopolscy", "M jak Miłość", "Miodowe lata", "Kasia i Tomek", "Na dobre i na złe", "Plebania", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Czas Honoru", "Hotel 52", "Pierwsza Miłość", "Galeria". Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w "Rodzinie Zastępczej".

Spektakl został zrealizowany przez Fundację Otwarta Sztuka.

Ceny biletów: 75/55/45 złotych do kupienia w kasie Estrady Poznańskiej. Rezerwacja biletów i informacje: (61) 855 26 81.

5 i 6 czerwca Fundacja Sceny na Piętrze Tespis zaprasza na IX Dni Romana Wilhelmiego.

***

Fundacja sceny na piętrze Tespis powstała 20 listopada 1992 roku w Poznaniu, kiedy to odbyło się uroczyste podpisanie aktu ustanawiającego wolę jej powołania i działalności na rzecz teatru Scena na Piętrze. W ciągu prawie 23 lat istnienia Fundacji odbyło się kilkaset spektakli, koncertów, wystaw, spotkań. Gościli na deskach jednej z najmniejszych scen w Polsce najwięksi i najwybitniejsi aktorzy, twórcy, realizatorzy. Odbywały się konkursy dramaturgiczne, prapremiery polskie i premiery poznańskie. Fundacja sceny na piętrze Tespis stała się jedną z najważniejszych instytucji kultury działających na terenie Poznania, Wielkopolski i Polski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji