Artykuły

Wszystko o naszych matkach w Łaźni Nowej

Trwają przygotowania do pierwszej wiosennej premiery w Łaźni Nowej. 22 kwietnia godz. 19 widzowie sceny na os. Szkolnym 25 zobaczą autorskie przedstawienie Wszystko o mojej matce w reżyserii Michała Borczucha, laureata ubiegłorocznego Festiwalu Boska Komedia.

Nie będzie to jednak teatralna adaptacja znanego filmu Pedro Almodóvara, ale osobisty projekt reżysera oraz aktora Krzysztofa Zarzeckiego, inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka.

— „Prywatne doświadczenie utraty, braku, wspomnienia związane z chorobą są inspiracją do opowieści o tym, jak działa pamięć, jak zaciera i selekcjonuje fakty i jak przez to daje możliwość budowania fantazji i metafor” — komentował reżyser podczas wczorajszej konferencji prasowej.

— „Interesuje nas też zbadania, jak zachowuje się zespół aktorski, gdy przychodzi się do niego z tak osobistym tematem” — dodawał Borczuch. Autorem tekstu jest współpracujący od lat z Borczuchem dramaturg Tomasz Śpiewak, scenografię z kolei przygotowuje Dorota Nawrot.

Na scenie obok Krzysztofa Zarzeckiego zobaczymy również Iwonę Budner, Dominikę Biernat, Monikę Niemczyk, Ewelinę Żak, Halinę Rasiakównę i Martę Ojrzyńską.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji