Artykuły

Gdańsk. Dwa wieczory z teatrem w Starym Maneżu

W ramach "Wieczorów z teatrem", w kwietniu w Starym Maneżu, obejrzeć będzie można najnowszy projekt Och-Teatru "Wieczór fOCHu" Szymona Majewskiego oraz spektakl Teatru Imka "Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits" w reż. Krzysztofa Materny.

Po raz pierwszy w Trójmieście! Nowy teatralny projekt Och-Teatru "Wieczór fOCHu" Szymona Majewskiego to improwizowany monolog, w którym showman przedstawi swoją, czyli szymonową wizję Polski. Na wieczór teatralny z satyrą w tle w Starym Maneżu zapraszamy 13 kwietnia.

Niepowtarzalny, zabawny, zawsze na czasie - taki jest wieczór z Szymonem Majewskim! "Teatralny projekt odnawialny" to monolog pełen niepoprawanych żartów i nieprzewidywalnych sytuacji. Jedyny w swoim rodzaju!

Jak zapowiada Szymon Majewski - To będzie coś pomiędzy monologiem i improwizacją. Gdzieś pomiędzy tym wszystkim jest z kolei felieton satyryczny, dzianie się, opowieść. To jest taki mój przelot do Madrytu własnymi liniami lotniczymi, tak bym to nazwał. Ludzie zabierają się po prostu na pokład samolotu, który nazywa się SzymonAir. Z racji tego, że ma to być w sumie podsumowanie, to przypomina to trochę taki bigos, czyli podsumowanie tego, co przez ten miesiąc pojawiło się w mojej głowie.

W kawiarni Och-Cafe, gdzie "Wieczory fOCHu" odbywają się co miesiąc, showman za każdym razem zaprasza na nowy odcinek, dzięki czemu każdy wieczór jest premierowy. Zawsze są to jednorazowe, aktualne satyryczne wystąpienia. W Starym Maneżu wieczór ten będzie równie wyjątkowy, ponieważ Szymon Majewski wystąpi po raz pierwszy poza Warszawą. Wspólnym mianownikiem wszystkich wieczorów jest błyskotliwe, cięte poczucie humoru. "Wieczory fOCHu" to znakomita okazja, by wygodnie zasiąść przy stoliku, napić się kawy i wraz z Szymonem Majewskim śmiać się z coraz to nowych wydarzeń i zjawisk. Wszystko jednak będzie krążyć wokół narastających absurdów, a tych rzeczywistość dostarcza nam w odpowiedniej ilości.

Zaproszę wszystkich do świata Szymona. Absurd, abstrakcja to moje lekarstwa. Jedyne, które nie mają skutków ubocznych. - zaprasza Szymon Majewski.

"Wieczór fOCHu" będzie więc znakomitą okazją, by z przyjaciółmi, przy kawie albo lampce wina spędzić wyjątkowy czas, zrelaksować się i zobaczyć świat oczyma najzabawniejszego człowieka show-biznesu.

13 kwietnia 2016 (środa), godz. 19:00

Bilety: do nabycia on-line na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

***

Wszyscy bohaterowie Henryka Sienkiewicza na jednej scenie! Stary Maneż zaprasza na spektakl Teatru Imka w formie kabaretu literackiego - według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Materny. "Henryk Sienkiewicz. Greates Hits" (na zdjęciu) to odważna adaptacja dzieł pisarza z przesłaniem, inspirowana gagami Mela Brooksa i Monty Pythona.

Krzysztof Materna, jedna z najpopularniejszych postaci polskich mediów, satyryk, reżyser, aktor - tym razem jako Henryk Sienkiewicz zstępuje w spektaklu na ziemię w trudnym dla kraju momencie. Chce pokrzepić nasze serca. Namówić Polaków i polskich twórców do pozytywnego myślenia oraz afirmacji życia. Przynieść zgodę, natchnienie, nadzieję.

Krzysztof Materna nie ukrywał, że inspirowały go zwariowane komedie Mela Brooksa i Monty Pythona.

W przewrotnej zabawie z dorobkiem Sienkiewicza zobaczymy najbardziej popularnych polskich bohaterów, znanych również z kultowych filmów. Najsłynniejsze sienkiewiczowskie frazy, które stały się częścią polszczyzny, zabrzmią na nowo i zyskają nowy, zaskakujący kontekst. Wariacje wielu scenicznych form współtworzą kompozycje Wojciecha Kilara, sceny taneczne i piosenki Macieja Stuhra do muzyki Janusza Stokłosy.

W spektaklu zagrają znani i cenieni aktorzy, m. in.: Krzysztof Materna, Tomasz Karolak, Cezary Michalski, Cezary Kłosiński, Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Rafał Zawierucha.

17 kwietnia 2016 (niedziela), godz.19:00

Czas trwania: 1 godz. 20 min. (bez przerwy)

Bilety: do nabycia on-line na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

--

STARY MANEŻ

Ul. Słowackiego 23, Gdańsk

www.facebook.com/StaryManez

www.starymanez.pl

tel. 602 308 278

biuro@starymanez.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji