Artykuły

Łódź. Dziś muzyka Mykietyna na FSPiN

Czwarty dzień Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych upłynie pod znakiem muzyki Pawła Mykietyna.

Kompozytor i klarnecista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie profesora Włodzimierza Kotońskiego, uznawany jest za jednego najwybitniejszych twórców współczesnej polskiej muzyki. Jest autorem muzyki do filmów Andrzeja Wajdy, Mariusza Trelińskiego, Małgorzaty Szumowskiej i Jerzego Skolimowskiego. Współpracował m.in. z dyrygentami: Jackiem Kasprzykiem, Jerzym Maksymiukiem, Diego Masoonem, Wojciechem Michnikowskim, a także z zespołami Icebreaker czy Kronos Quartet. Jest również wybitnym twórcom muzyki teatralnej, w tym do większości przedstawień Krzysztofa Warlikowskiego.

We wtorek 5 kwietnia o 19:15 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbędzie się koncert jego muzyki w programie którego znajdą się utwory "Kiedy przyjdzie Katelbach", "Epifora na taśmę i fortepian" oraz cykl "Sonety Szekspira", które wykona Michał Sławecki (sopran) i Joanna Wicherek (fortepian).

Wstęp na koncert, podobnie jak na inne wydarzenia towarzyszące XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jest bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji