Artykuły

Kielce. Spektakl wg Aleksijewicz u Żeromskiego

W Teatrze im. Żeromskiego rozpoczęły się próby do majowej premiery spektaklu na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz pt. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", przygotowywanego wspólnie z PWST w Krakowie. Przedstawienie wyreżyseruje studentka Elżbieta Depta.

Publikacja z 1985, składa się z rozmów z kobietami, które walczyły w armii radzieckiej podczas II wojny światowej. Bohaterki milczały przez wiele lat. Po długich staraniach, autorce udało się namówić je do zwierzeń. Opowiadają o tym, w jaki sposób radziły sobie z problemami, na które mężczyzna patrzy inaczej, lub w ogóle ich nie dostrzega.

"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" to pierwszy reportaż nagrodzony Literacką Nagrodą Nobla (2015).

Spektakl przygotowujemy wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie na mocy porozumienia, które w grudniu ubiegłego roku podpisali dyrektor Teatru, Michał Kotański i dziekan Wydziału Reżyserii PWST, dr hab. Beata Guczalska. Przedstawienie wyreżyseruje studentka Elżbieta Depta. Adaptacji tekstu - Justyna Pobiedzińska.

W spektaklu wystąpią: Dagna Dywicka, Magda Grąziowska, Joanna Kasperek, Anna Antoniewicz (PWST), Krzysztof Grabowski oraz Edward Janaszek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji