Artykuły

Elbląg. Aleksandry na Międzynarodowy Dzień Teatru rozdane

Po raz 55. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Elbląski teatr na tę okazję przygotował premierę. Poznaliśmy także laureatów Aleksandrów 2016 roku.

Sztukę "Latający Cyrk Monty Pythona i nie tylko" przygotował Andrzej Ozga z pomocą aktorów Teatru Sewruka w Elblągu: Piotra Boratyńskiego, Mariusza Michalskiego, Piotra Szejna oraz debiutantów Mikołaja Ostrowskiego i Adama Plewińskiego. Premiera zbiegła się z dwiema uroczystościami: Międzynarodowym Dniem Teatru i wręczeniem statuetek Aleksandrów dla najlepszych aktorów.

Nagrody za kobiecą i męską rolę roku zdobyli: Marta Masłowska za rolę we "Wszystko o kobietach, wszystko o mężczyznach" oraz Marcin Tomasik za rolę Stanleya Gardnera w "Mayday". - Ten Aleksander to wspólny sukces całej ekipy, która pracowała nad tą sztuką - mówiła Marta Masłowska. - Aleksandra dedykuję mojej córce Darii - powiedział Marcin Tomasik.

Tytuł najpopularniejszego aktora trafił do Beaty Przewłockiej. - Aleksander Publiczności to dla mnie taki Aleksander z serca. A my aktorzy lubimy być lubiani - nie kryła aktorka. - Elbląscy aktorzy to grupa profesjonalistów. Każdy stara się, by odbiorca mógł - cytując za Anatolijem Wasiljewem, który w tym roku napisał okolicznościowe orędzie z okazji Dnia Teatru - "posłuchać słowa i popatrzeć na zdjęcia z życia". - Dopóki są widzowie, dopóki chcą nas oglądać i oklaskiwać, to mamy co robić - podsumowała Marta Masłowska.

W trakcie piątkowego wieczoru zostały też wręczone Aleksandry w kategorii najwierniejszy widz zbiorowy. Nagrodę otrzymał Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Przyjacielem teatru została Giełda Elbląska, a w kategorii najwierniejszy widz indywidualny - Janina Bielska z Morąga.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji