Artykuły

Złocieniec. Przyjedzie Bałtycki Teatr Dramatyczny

Choć sztuka "Seans" w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zostanie wystawiona w Złocieńcu dopiero 15 kwietnia, dziś dostępne są na nią jeszcze ostatnie bilety.

Co ciekawego może być w spektaklu o seansie? Wszystko, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że chodzi o seans spirytystyczny, który tak naprawdę jest tylko przykrywką...

Ta komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do wybornej zabawy odwiecznymi damsko - męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem.

Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz ze swą żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się rozkosznie, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie.

Madame Arcati, ekscentryczne medium, sprowadza do przytulnego domku nową - starą lokatorkę. A potem napięcie z każdą minutą rośnie...

Występy aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego od lat cieszą się w naszym powiecie dużym zainteresowaniem. Spektakle o ponadczasowej tematyce oraz świetna gra aktorska, a przy tym możliwość obejrzenia spektaklu bez konieczności wyjazdu do odległego teatru sprawiają, że bilety na przedstawienia w Drawsku Pomorskim i Złocieńcu znikają w oka mgnieniu.

Podobnie jest i tym razem. Sztuka zostanie pokazana w piątek 15 kwietnia o godz. 19.00 w złocienieckim kinie Mewa, jednak bilety w cenie 30 zł już dziś rozchodzą się bardzo szybko. Ostatnie wolne miejsca można zarezerwować na stronie kina Mewa lub bezpośrednio w siedzibie Złocienieckiego Ośrodka Kultury.

Warto również zauważyć, że "Seans" jest sztuką bardzo świeżą - swoją premierę w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym miał 30 stycznia tego roku.

- Już dziś serdecznie wszystkich Państwa zapraszam, bo naprawdę warto. Tematyka jest ponadczasowa, przedstawiona w sposób zabawny, ale i refleksyjny, a znając aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z pewnością nie będziecie się nudzić - mówi dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury Jolanta Smulska. Sztuka wraz z przerwą potrwa ok. 1,5 godziny.

KILKA SŁÓW O BTD

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego jest jedynym teatrem zawodowym w Koszalinie i jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych na Pomorzu Środkowym. W swoim repertuarze ma m.in. sztuki dla dzieci i młodzieży, lekkie komedie, ale i poważne historie o życiu i śmierci. Ze swoją sztuką aktorzy starają się dotrzeć do najbardziej odległych zakątków regionu. Goszczą również na konkursach i festiwalach ogólnopolskich.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji