Artykuły

Zakopane. Mickiewiczowska etiuda w finale w Internetowym Teatrze TVP

Aktorzy ze szkoły artystycznej pod kierunkiem artysty Teatru Witkacego wywalczyli miejsce na podium. Mickiewiczowskie strofy z "Pana Tadeusza" nie muszą nudzić, o czym przekonuje konkursowy werdykt Telewizji Polskiej.

Teatralne przedstawienie "Dyplomatyka i łowy" (Księga IV "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza) w wykonaniu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej znalazło się w finałowej czołówce Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Iteatru. W konkursie wystartowali uczniowie klasy VIII pod kierunkiem Krzysztofa Najbora, aktora Teatru Witkacego. - To decyzja jury - mówi Ewa Czerwieniec - a od 15 lutego nasza grupa będzie mogła jeszcze walczyć o nagrodę publiczności.

Tematyka Przeglądu nawiązuje do dawnej polskiej literatury i wpisuje się w obchody rocznicy 250-lecia powstania polskiego Teatru Narodowego. Konkurs ma spełnić też rolę integracyjną dla społeczności lokalnych w całym kraju. Bowiem wokół idei teatru, przedstawienia, gry aktorskiej, zabawy słowem skupiają się tak uczniowie, jak ich nauczyciele, pedagodzy, rodzice i opiekunowie. Autorskie przedstawienia pozwalają zaprezentować kreatywność i twórcze możliwości uczniów z kółek i zespołów teatralnych w danym regionie.

Choć jury miało bardzo trudny wybór, bo poziom konkursowych spektakli okazał się bardzo wysoki, to "Dyplomatyka i łowy" uplasowały się w pierwszej trójce.

To imponujący sukces 18-minutowej etiudy młodych aktorów i ich reżysera. Gala finalistów 13 marca pokaże, które miejsce "na pudle" zajmie grupa ze szkoły artystycznej. Swe głosy na zakopiańskich artystów oddawać można na stronie iteatr.tvp.pl, aby wyłonić zwycięski według internautów spektakl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji